REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

„Opętanie”. Kino za Rogiem Cafe zaprasza na Wtorek z klasyką

Aktorka Isabelle Adjani w filmie Żuławskiego
Isabelle Adjani w filmie „Opętanie” w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. (Fot. archiwum)

Rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe zaprasza na kolejny „Wtorek z klasyką”. To cykliczne seanse, podczas których przypomnieć sobie można kultowe, wybitne lub nagradzane polskie produkcje. Dziś (28 listopada) będzie to „Opętanie” w reżyserii Andrzeja Żuławskiego.

– To będzie wielkie wydarzenie – w Kinie za Rogiem Cafe pokażemy „Opętanie”, kultowy i kontrowersyjny film Andrzeja Żuławskiego, który czekał na polską premierę 42 lata! – zapowiadają organizatorzy.

Akcja filmu „Opętanie” rozgrywa się w Berlinie Zachodnim w okresie zimnej wojny. Bohaterami są Mark i Anna, którzy przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen – do złudzenia przypominającą jego żonę.

Produkcja z 1981 roku, którą we wtorek obejrzeć można w Kinie za Rogiem Cafe, została zrekonstruowana na podstawie oryginalnych negatywów. Ciekawostką jest fakt, że mimo światowego rozgłosu film Andrzeja Żuławskiego, nigdy nie miał oficjalnej szerokiej dystrybucji w Polsce. Z kolei obraz wyświetlany w zagranicznych kinach został mocno okrojony.

„Opętaniu” na przestrzeni lat towarzyszyły liczne kontrowersje, a główna gwiazda filmu Isabelle Adjani, choć nagrodzona jako Najlepsza aktorka na festiwalu filmowym w Cannes 1981 przypłaciła pracę z reżyserem zdrowotnymi problemami.

Początek seansu w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 18.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin