Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

To już 45. Barbórkowa Drama Teatralna. Na początek „Oszuści”

Zdjęcie ze spektaklu "Oszuści"
Pierwszy ze spektakli tegorocznej Barbórkowej Dramy Teatralnej „Oszuści” już 27 listopada br. (Fot. TDK)

45. Barbórkowa Drama Teatralna w Tarnobrzegu potrwa od 27 listopada do 5 grudnia. W ramach dorocznego święta teatru, w Tarnobrzeskim Domu Kultury będzie można zobaczyć trzy spektakle i cała plejadę gwiazd.

Pierwsza odsłona 45. Barbórkowej Dramy Teatralnej to „Oszuści” w reżyserii Jana Englerta.

– Sztuka to wspaniała komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w Oszustach pytania o kondycję współczesnej rodziny. Temat poważny, ale podany lekko i z poczuciem humoru. Mierzą się z nim trzy pary współczesnych kochanków: Monika i Howard, Sam i Grace oraz ich dzieci Michelle i Allen. Podczas rodzinnej kolacji życie wszystkich przewraca się do góry nogami… – czytamy w recenzji spektaklu.

Zobaczymy w nim: Zbigniewa Zamachowskiego, Piotra Grabowskiego, Gabrielę Muskałę i Beatę Ścibakówkę, a także Michalinę Łabacz i  Filipa Pławiaka. 27 listopada w Tarnobrzegu odbędą się dwa przedstawienia. O godz. 17 i 20.

„Dwie morgi utrapienia” i „Żona potrzebna od zaraz”

Kolejną gratką dla miłośników żywego słowa będzie spektakl „Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka” w wykonaniu aktorów Teatru Marka Rębacza. Sztuka uznawana jest za największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru. To do dziś rekordzista Polski jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru. W Teatrze Kwadrat spektakl wisiał na afiszu przez 10 lat, w trakcie których zagrano ponad 600 przedstawień. Na jej podstawie powstał też film „Zróbmy sobie wnuka” do którego Marek Rębacz pisał scenariusz.

„Dwie morgi utrapienia” wracają na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie m.in. Sławomir Orzechowski, Jakub Kucner, Joanna Majstrak, Anna Powierza i Aleksander Bicz. W TDK będzie można zobaczyć sztukę już 3 grudnia br. o godz. 18.00

W finale tegorocznej tarnobrzeskiej Barbórkowej Dramy Teatralnej sztuka „Żona potrzebna od zaraz”. Jak piszą organizatorzy wydarzenia to znakomita, inteligentna komedia pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. Przedstawia dość ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której dla osiągnięcia sukcesu można zrobić wszystko.

W obsadzie takie gwiazdy jak: Maria Pakulnis, Andżelika Piechowiak, Anna Matysiak, Michał Mikołajczak i Marcin Troński. W Tarnobrzegu zaplanowano 5 grudnia dwa spektakle: o godz. 17:00 i 20:00.

Szczegóły dotyczące 45. Barbórkowej Dramy Teatralnej na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin