Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Justyna Steczkowska chce wrócić na Eurowizję

Piosenkarka Justyna Steczkowska i prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek
Justynie Steczkowskiej nie udało się pomóc zostać Rzeszowowi Europejską Stolicą Kultury. Wierzymy, że lepiej poradzi sobie z Eurowizją. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Justyna Steczkowska na Eurowizji pierwszy raz wystąpiła 28 lat temu. Na konkurs chce powrócić w tym roku. Swoją piosenkę zaprezentowała podczas imprezy sylwestrowej w Zakopanem.

– Ponieważ duże stacje komercyjne od wielu lat nie grają moich piosenek, postanowiłam przyjąć zaproszenie na Sylwestra i zagrać piosenkę „Witch-er Tarohoro” na żywo. Z nadzieją, że zrobi na dobre wrażenie i pomożecie mi przeżyć Eurowizję raz jeszcze po prawie 30 latach – zapowiadała Steczkowska na Instagramie.

Wokalistka reprezentowała już nasz kraj w konkursie Eurowizji. Zajęła wtedy dopiero 18. miejsce z piosenką „Sama”.

Najnowsza piosenka rzeszowianki „Witch-er Tarohoro” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem internautów. Inspiracją do stworzenia utworu był „Wiedźmin” oraz „Carmina Burana” (kantata sceniczna Carla Orffa, oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni Carmina Burana przyp. red.).

– Tym utworem chcę opowiedzieć o naszej słowiańskiej sile, odwadze i niezwykłej energii, która zaklęta jest w muzyce i słowach „Jarga Drago Wese Trado Istra Wejar ValveLadodeja”. To właśnie niezwykłe słowiańskie słowa mocy, które wraz z piosenką będą dodawały Wam siły i odwagi” – zdradziła artystka.

Zanim jednak piosenkarka pojawi się w konkursie, musi przejść krajowe eliminacje. To łatwe nie będzie, ponieważ swój udział zapowiedziała także Edyta Górniak.

Justyna Steczkowska – WITCH-ER Tarohoro

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin