Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Natalie Portman będzie ambasadorką Rzeszowa?

Natalie Portman była już w Polsce, ale w Rzeszowie do tej pory nigdy. (Fot. Flickr)

Natalie Portman ambasadorką Rzeszowa? Taki pomysł ma prezydent Konrad Fijołek. Aktorka miałaby pomóc w zdobyciu dla miasta tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Natalie Portman zadebiutowała w filmie  „Leon zawodowiec”. Później można było ją oglądać w takich filmach jak „Gwiezdne wojny”, „Zakochany Paryż”, czy „Czarny Łabędź”. Za rolę w tym ostatnim otrzymała Oscara.

Jej przodkowie pochodzą z Rzeszowa. Pradziadek miał na nazwisko Herslag i był grabarzem skór. Prawdopodobnie zginął w obozie koncentracyjnym Auschwitz, ale jego synowi udało się przeżyć okupację i uciec do Izraela. Sama aktorka mówiła w jednym z wywiadów telewizyjnych, że chętnie odwiedziła by Rzeszów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zorza w roli głównej. Ewa Kitlińska zaprasza w sentymentalną podróż

W 2015 roku list z zaproszeniem wystosował do Natalie Portman ówczesny prezydent Tadeusz Ferenc. Dołączył do niego pudło prezentów, ale aktorka nie pofatygowała się z odpowiedzią.

Mimo to Natalie Portman typowana jest do tego, aby być ambasadorką Rzeszowa w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. A jest o co walczyć, bo oprócz prestiżu, do kasy miasta mogłyby wpłynąć niemałe pieniądze (1,5 mln euro).

Prezydent Konrad Fijołek zamierza aktorkę zaprosić do Rzeszowa osobiście. Ma ona pojawić się w maju we Wrocławiu i tam chciałby z nią porozmawiać. Na hollywoodzkiej gwieździe promocja stolicy Podkarpacia ma się nie skończyć. 

– Chcemy, aby to byli ludzie znani w Polsce, ale pochodzący nie tylko z Rzeszowa, ale także z naszego regionu – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec.

Osoby te ma zaproponować Społeczna Rada Kultury.

– A my się nad nimi zastanowimy – podkreśla rzeczniczka.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin