REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Jacek Strojny kandydatem na prezydenta Rzeszowa. Dostał rekomendację Razem dla Rzeszowa

Jacek Strojny, kandydat na prezydenta Rzeszowa w wyborach samorządowych 2024
Jacek Strojny powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa. (Fot. FB/Jacek Strojny)

Profesor Politechniki Rzeszowskiej Jacek Strojny będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach. Rekomendowało go Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa.

Kandydaturę Jacka Strojnego zaakceptowała w środę, 20 grudnia, Rada Programowa Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa.

– Dziś wręczono mu nominację, a zarząd udzielił mu poparcia – mówi Artur Polakiewicz, rzecznik Razem dla Rzeszowa. – To osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami i wykorzystać szanse jakie stoją przed miastem.

Dodaje, że Rzeszów ma teraz swoje „pięć minut” i nie można ich zmarnować.

– Do zrobienia jest dużo. Począwszy od zmiany anachronicznego podejścia do zarządzania miastem, po rozwiązanie kluczowych problemów, jak komunikacja czy kształtowanie przestrzeni miejskiej – wylicza.

Członkowie stowarzyszenia uważają też, że miasto po 20 latach rządów tych samych osób, potrzebuje nowej wizji i strategii rozwoju.

– Jacek poprzez swoją dotychczasową pracę i kompetencje, jest gwarantem zmian na jakie czekają mieszkańcy Rzeszowa – podkreśla Polakiewicz.

Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa na początku 2024 roku zwoła konferencję prasową. Jacek Strojny przedstawi szczegóły dalszych działań w walce o fotel prezydenta Rzeszowa.

Jest profesorem Politechniki Rzeszowskiej

Jacek Strojny jest profesorem Politechniki Rzeszowskiej. Od 20 lat zajmuje się problematyką rozwoju terytorialnego oraz zarządzaniem publicznym. Habilitację zrobił z zarządzania procesami i projektami w samorządzie lokalnym. Przebadał wówczas blisko 500 gmin i powiatów w Polsce.

Od 14 lat pracuje w radach nadzorczych spółek komunalnych. Zdobywa tu doświadczenie w tak ważnych obszarach jak ciepłownictwo czy budowanie mieszkań komunalnych. Jako ekspert Związku Miast Polskich brał udział we wdrożeniu Systemu Monitorowania Usług Publicznych.

Współpracował też z Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Jako ekspert pomagał we wdrażaniu systemowego zarządzania projektami w administracji centralnej.

W ostatnim czasie Strojny wspierał samorząd gruziński we wdrażaniu nowoczesnych metod zarządzania, potrzebnych w procesie akcesji Gruzji do Unii Europejskiej.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin