Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Marek Sitarz nowym starostą powiatu rzeszowskiego. Wciąż rządzi PiS

Marek Sitarz, który został starostą rzeszowskim
Na Marka Sitarza głosowała większość radnych z Rady Powiatu Rzeszowskiego. (Fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie)

Poniedziałkowy wybór nowego zarządu powiatu rzeszowskiego nie przyniósł rewolucyjnych zmian w samorządzie. Nowym szefem powiatu został dotychczasowy wicestarosta Marek Sitarz z PiS, który zapowiedział, że będzie kontynuował działania swojego poprzednika.

Nowego starostę rzeszowskiego wybrano w poniedziałek, 6 listopada, na sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego. W radzie, w której skład wchodzi 29 radnych, od lat dominują politycy prawicy mający 22 radnych. 5 radnych ma PSL, a dwóch radnych jest niezrzeszonych w żadnym klubie.

Wybór nowego starosty rzeszowskiego oraz zarządu był konieczny, ponieważ Józef Jodłowski, który powiatem rządził przez 18 lat, został senatorem z ramienia PiS.

W związku ze znaczną przewagą radnych prawicy nikt nie spodziewał się tu rewolucyjnych zmian. Jedynym kandydatem na starostę był Marek Sitarz, który od 2004 roku pełnił funkcję wicestarosty. W tajnym głosowaniu Sitarz dostał 24 głosy poparcia, 2 było przeciw, a 1 radny się wstrzymał od głosowania. Nowy starosta zapowiedział, że będzie kontynuował działania prowadzone przez swojego poprzednika.

Sitarz na swojego zastępcę zgłosił Tadeusza Pachorka ze Świlczy, dotychczasowego członka zarządu powiatu, dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świlczy. Członkami zarządu powiatu zostali jego dotychczasowi członkowie: Lucyna Sokołowska z gminy Głogów Małopolski i Jan Sieńko z Dynowa. Dołączyła do nich radna Anna Wolska – dyrektorka gminnej biblioteki w Boguchwale.

Nową radna powiatu, która weszła na miejsca Jaworskiego została Grażyna Pękala, która do powiatu kandydowała z listy PiS.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin