REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Ilona Sztwiertnia, tenisistka stołowa PGE Fibrain AZS Politechniki Rzeszów: dużym wyzwaniem będzie półfinał z Tarnobrzegiem

Fot. PZTS

Po raz drugi w karierze tenisistka stołowa PGE Fibrain AZS Politechniki Rzeszów, Ilona Sztwiertnia została Młodzieżową Mistrzynią Polski. Drugie i trzecie złoto zdobyła w deblu i drużynówce z Zuzanną Wielgos, która pokonała w półfinale singla.

TENIS STOŁOWY

– Wcześniej, poza złotem w kategorii młodzieżowej w 2024 roku, zdobyłam tytuł mistrzyni kraju w grze pojedynczej w kadetkach – mówiła na stronie pzts.pl, 21-letnia Ilona Sztwiertnia.

Finał w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku był jej trzecim z rzędu w singlu MME. Rok temu w temu w tej samej hali rywalizowała z Zuzanną Wielgos. – Wtedy uległam Zuzi 3:4 w finale. Zazwyczaj nasze mecze kończyły się po wyrównanej walce, ale na moją niekorzyść. Wcześniej na jednym turnieju GPP juniorów pokonałam Zuzię też po dużej walce – powiedziała. Ty razem Ilona Sztwiertnia w finale wygrała 4:0. – Nie zastanawiałam się za bardzo nad rzeczami taktycznymi i czego muszę unikać. Po prostu chciałam zagrać dobry mecz i być skoncentrowana na każdej piłce. W zeszłym roku była bardzo wyrównana walka, w tym jednak Zuzia zagrała trochę słabiej i to wykorzystałam.

Na co dzień grają w tym samym klubie – PGE Fibrain AZS Politechnika broni tytułu mistrzowskiego, a w półfinale Ekstraklasy spotka się z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. – Bardziej znamy swoją grę, słabsze i lepsze strony, a walka z koleżanką z klubu jest bardzo ciężka pod względem mentalnym. Na krzesełkach trenerskich nie było nikogo. Klub z Rzeszowa jest bardzo profesjonalny, a atmosfera super – dodała.

W pozostałych konkurencjach Ilona Sztwiertnia sięgnęła po złoto w deblu i drużynówce, a srebro wywalczyła w mikście z Dawidem Michną. – Wiedziałyśmy, że jak skupimy się na każdej grze i piłce to uda nam się zdobyć złoto w deblu. Jednak w niektórych meczach uciekała koncentracja. Finał gry mieszanej nie poszedł po naszej myśli. Nie spodziewaliśmy się też, że Patryk Bielecki i Kamila Kiliszek są tak dobrze zgrani i naprawdę dobrze razem grają razem. Duże gratulacje dla tej pary za cały turniej.

Ilona Sztwiertnia mieszka i trenuje w Mysłowicach. – Czasami dojeżdżam do Krakowa na treningi. Studiuję zaocznie na uczelni w Warszawie na kierunku sport – przyznała – Już wkrótce dużym wyzwaniem będzie półfinał z Tarnobrzegiem. To również motywacja i okazja, aby się pokazać z dobrej strony. W poprzednich latach zdobywałam brązowe medale w rozgrywkach ekstraklasy z klubem z Sochaczewa – zakończyła Ilona Sztwiertnia.


PRZECZYTAJ TEŻ: Ubiegłoroczny finał już w pólfinale

Udostępnij

FacebookTwitter