Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 7 lipca 2024

Biało-Czerwoni spadli ze światowej Elity

Gol Kamila Wałęgi tylko przez chwilę dawał polskiej reprezentacji utrzymanie w elicie światowego hokeja (Fot. Materiały prasowe)

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz mistrzostw świata elity. Niestety, Biało-Czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół zajął ostatnie miejsce w grupie B i w przyszłym roku zagra w Mistrzostwach Świata Dywizji IA.

Przed poniedziałkowym spotkaniem zarówna nasza drużyna, jak i Kazachowie, rozegrali po sześć spotkań w MŚ elity. Polacy jedyny punkt zdobyli na inaugurację, przegrywając z Łotwą po dogrywce 4:5. Kazachowie mieli na koncie trzy punkty, które wywalczyli także w swoim premierowym spotkaniu, bo 11 maja pokonali Francję 3:1.

W poniedziałek w 10. minucie nasz zespół objął prowadzenie po bramce Kamila Wałęgi. Po raz pierwszy w tym turnieju Polacy wykorzystali grę w przewadze. W 13. minucie Kazachowie wyrównali. W drugiej tercji nasz zespół także miał dobre okazje, m.in. Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński, Krzysztof Maciaś, czy Dominik Paś. W trzeciej tercji rywale wyszli na prowadzenie po bramce w 51. minucie, a później ustalili wynik meczu na 3:1.

Kazachstan – Polska 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

0-1 Wałęga (10.), 1-1 Mikhailis (13.), 1-2 Orekhov (51.), 1-3 Starchenko (55.)

KAZACHSTAN: Shutov (Boyarkin) – Beketayev, Metalnikov; Starchenko, Omirbekov, Rymarev – Daniyar, Orekhov: Panyukov, Mukhametov, Mikhailis – Breus, Dikhanbek; Savitskiy, Shestakov, Muratov – Gaitamirov, Korolyov; Assetov, Boiko, Rakhmanov

POLSKA: Murray (Fucik) – Wanacki, Kolusz; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Dronia, Bryk; Krzysztof Maciaś, Paś, Wałęga – Kostek, Górny; Urbanowicz, Komorski, Zygmunt