niedz. 7 lipca 2024

Bolesna porażka z Francją przesądzi o spadku Biało-Czerwonych z elity?

Biało-Czerwoni nadal pozostają bez zwycięstwa podczas Mistrzostw Świata Elity, rozgrywanych w Czechach (Fot. Mat. prasowe)

We wtorek Polacy zmierzyli się z Francją. Wyżej notowany w rankingu zespół pokonał Biało-Czerwonych 4:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Paś i Bartosz Fraszko. W środę, 15 maja w czwartym meczu mistrzostw świata elity podopieczni Roberta Kalabera zagrają ze Słowacją, która w tym turnieju wygrała już m.in. z USA. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowane w Polsacie Sport 1.

Po pierwszych dwóch spotkaniach w MŚ elity zarówno Biało-Czerwoni, jak i Francuzi, mieli po punkcie. Nasza drużyna w meczu z Łotwą doprowadziła do dogrywki i przegrała 4:5. Francuzi także polegli w starciu z Łotyszami w dodatkowym czasie gry, mecz zakończył się wynikiem 2:3.

We wtorkowym starciu w 9. minucie Francuzi objęli prowadzenie. Justin Addamo uderzeniem z bekhendu zaskoczył Johna Murray’a. W 12. min było 2:0 i znowu gola strzelił Addamo. Nasz zespół grał ambitnie, walczył, ale w drugiej tercji Francuzi podwyższyli na 3:0. W 27. min miejsce Murray’a zajął bramkarz Tomas Fucik, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji Polski. W tej odsłonie Fucik raz skapitulował. W ostatnich minutach tej odsłony gry nasz zespół zaczął grać coraz lepiej. Najpierw tysiące polskich kibiców uradował Dominik Paś, który w 37. minucie zaskoczył francuskiego bramkarza, chwilę później sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Fraszko. Pościg jednak nie zakończył się powodzeniem, bo w trzeciej tercji bramki już nie padły.

W środę, 15 maja naszym rywalem będzie Słowacja, która w Ostrawie pokonała USA 5:4 po dogrywce i Kazachstan 6:2 oraz przegrała z Niemcami 4:6. Mecz rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

Polska – Francja 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

0-1 Addamo (9.), 0-2, (12.), 0-3 da Costa (25.), 0-4 Bellemare (28.). 1-4 Paś (37.), 2-4 Fraszko (38.)

POLSKA: Murrayu (27. Fucik) – Wanacki, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Maciaś, Dziubiński, Wałęga – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Komorski, Michalski

FRANCJA: Lyonen (Junca) – Auvitu, Gallet; T. Bozon, Bellemare, da Costa – Chakiachvili, Cantagallo; Rech, Boudon, Simonsen – Crinon, Llorca; Perret, Claireaux, Bertrand – Dair, Thiry; K. Bozon, Addamo, Treille