REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 kwietnia 2026

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody w Rzeszowie

Fot. KSW Stal Rzeszów

W dniach 17–19 kwietnia 2026 r.w Rzeszowie odbędzie się II edycja Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody. W zawodach weźmie udział weźmie około 70 zawodników z całej Polski.

SKOKI DO WODY
Rywalizacja odbywać się będą na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka i obejmie kategorie od najmłodszych zawodników (kategoria D) po juniorów (kategoria A), la których start w Rzeszowie jest ważnym elementem przygotowań i weryfikacji formy.

Łącznie w zawodach weźmie udział około 70 zawodników z całej Polski, co podkreśla rangę wydarzenia i jego znaczenie w krajowym systemie szkolenia. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m – w zależności od kategorii wiekowej) Każdy start składa się z serii skoków ocenianych przez sędziów. W zależności od kategorii zawodnicy wykonują zazwyczaj od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe – o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania oraz skoki dowolne – bardziej zaawansowane elementy, w których zawodnicy mogą zaprezentować swój poziom sportowy i indywidualne możliwości.

To jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu tej dyscypliny w Polsce oraz okazja do zobaczenia na żywo widowiskowego sportu, łączącego precyzję, siłę i estetykę ruchu. Wstęp na zawody jest darmowy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koniec rundy zasadniczej. Czas na play-off w NBA

Udostępnij

FacebookTwitter