niedz. 22 września 2024

Hokeiści z Sanoka nadal bez wygranej

Hokeiści Texom STS Sanok przegrali z KH Energą Toruń i była to dla nich czwarta porażka w tym sezonie. Zespół z Podkarpacia jest jedyny w TAURON Hokej Lidze, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

HOKEJ. THL

Spotkanie w Sanoku było zacięte niemal do samego końca. Nieznacznie przeważali goście, którzy po dwudziestu minutach prowadzili 2:0, a mogli znacznie wyżej gdyby nie bramkarz sanoczan. W ostatniej tercji gospodarze rzucili się do rozpaczliwych ataków, ale nic z nich nie wynikało. Gości w samej końcówce gdy rywale wycofali bramkarza przypieczętowali zwycięstwo.

Texom STS Sanok – KH Energa Toruń 0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

0:1 Fjodorovs – Jaworski, Kalinowski (26), 0:2 Arrak – Fjodorovs, Kalinowski (35), 0:3 Syty – Kwiatkouski (60. w osłabieniu do pustej)

• Texom STS Sanok: Świderski – Biłas, Tamminen, Henderson, Thomson, Strzyżowski – Karlsson, Florczak, Bryzgałow, Karnas, Bukowski – Niemczyk, J. Musioł, D. Musioł, Huhdanpää, Filipek – Mazur II, Gurshman, Dobosz, Sienkiewicz, Fus.
  • KH Energa: Studziński – Svars, Schafer, Kwiatkouski, Syty, Vorona – Jaworski, A. Johansson, Fjodorovs, Arrak, K. Kalinowski – Henriksson, Lawlor, Maćkowski, Vahatalo, Persson – Zieliński, Gimiński, M. Kalinowski, Prokurat, Kogut.
  • Sędziowali: M. Polak i A. Nenko. Kary: 15 i 8 min. Strzały: 29-25. Widzów: 1000