czw. 19 września 2024

Hokeiści z Sanoka powalczyli z wicemistrzami Polski

Wicemistrzowie Polski – GKS Katowice rozpoczynali sezon 2024/2025 spotkaniem w wyremontowanej „Satelicie” z Texom STS-em Sanok. Zespół z Podkarpacia przez długi czas dzielnie się bronił, ale ostatecznie musiał uznać wyższość katowiczan, w szeregach, których zadebiutowało aż 10 nowych graczy.

HOKEJ. TAURON HOKEJ LIGA

Pierwsze 20 minut meczu stało pod znakiem olbrzymiej dominacji GieKSy, ale albo na drodze krążka stawał Salama, albo strzały były minimalnie niecelne. W II tercji sanoczanie zaczęli już odważniej, ale za chwilę znów inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarze. W 37 min. Bepierszcz zagrał do Fraszki, a ten strzelił efektownego gola. Katowiczanie nadali dominowali nie pozwalając zespołowi z Sanoka na chwilę wytchnienia. W III tercji raz za razem gorąco było pod bramką ekipy z Podkarpacia. Bliski zdobycia bramki był Pasiut, dla którego piątkowe spotkanie było 800 meczem rozegranym w lidze. Na dwie minuty przed końcem meczu szkoleniowiec Texom STS-u wziął czas po którym zaryzykował wycofując bramkarza. Zamiast wyrównania, sanoczanie stracili drugą bramkę.

GKS Katowice – Texom STS Sanok 2-0 (0:0, 1:0, 1:0)

1-0 Fraszko – Bepierszcz (37.), 2-0 Anderson – Fraszko, Pasiud (58. do pustej bramki)

• GKS: Murray, – Verveda, Kostek, Salituro, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Michalski, Anderson, Bepierszcz – Runesson, Englund, Smal, Sokay, Kallionkieli – Maciaś, Hofman Jakub, Rydstrom, Waxin, Kovalchuk.
    Trener: Jacek Płachta
  • Texom STS: Salama, Świderski – Biłas, Tamminen, Henderson, Thompson, Strzyżowski – Karlsson, Florczak, Huhdanpaa, Karnas, Bukowski – Niemczyk, Musioł D., Dobosz, Sienkiewicz, Filipek – Ginda, Gurshman, Musioł J., Mazur, Fus.
    Trener: Elmo Aittola
  • Sędziowali: B. Kaczmarek, W. Czech oraz Ł. Sośnierz, K. Król. Kary: 6 i 8 min. Strzały: 47-20. Widzów: 1300

W innych meczach:

• GKS Tychy – EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0),
  • KH Energa Toruń – Cracovia 4:6 (1:3, 0:1, 3:2),
  • JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 3:4 (1:1, 0:2, 2:1).

W drugiej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, 15 września Texom STS Sanok zmierzy się z GKS Tychy o godz. 17.

Mecze są transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo są publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.

PRZECZYTAJ TEŻ: Startuje nowy sezon TAURON Hokej Ligi