pon. 7 października 2024

Mistrz Polski wygrywa w Sanoku

Porażką z mistrzem Polski i liderem TAURON Hokej Ligi zakończyli I rundę hokeiści Texom STS-u Sanok. Zespół z Podkarpacia walczył na ile mógł, ale więcej jakości było po stronie rywali, którzy od II tercji dominowali.

HOKEJ. THL

Od początku ekipa z Oświęcimia toczyła pojedynek z Dominikiem Salamą, który dopiero skapitulował w połowie II tercji. Przy prowadzeniu gości 0:2, kontaktową bramkę zdobył Biłas, ale rywale niemal natychmiast odpowiedzieli trafieniem i kontrolowali przebieg meczu.

Texom STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

0:1 Karjalainen – Vertanen, Heikkinen (29. w przewadze), 0:2 Ahopelto – Ackered, Karjalainen (34.), 1:2 Biłas – Thomson (49. w przewadze), 1:3 Liljewall – Diukow (50.), 1:4 Trkulja – Marklund (55.)

• Texom STS: Salama – Biłas, Tamminen, Strzyżowski, Karnas, Bukowski – Karlsson, Markstrom, Huhdanpaa, Thomson, Henderson – Niemczyk, Musioł, Czopor, Sienkiewicz, Filipek – Gurshman, Rocki, Gnida, Musioł, Dulęba.
    Trener Elmo Aittola.
  • Unia: Lundin – Bezuška, Diukow; Krzemień, Liljewall, Dziubiński – Vertanen, Noworyta; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Söderberg, Ackered; Olsson, Trkulja, Marklund – Prokopiak; Łoza, Galant,Prusak.
    Trener: Krzysztof Majkowski
  • Sędziowali: A. Nenko i K. Kozłowski. Kary: 8 i 6 min. Strzały: 25-46. Widzów: 1600.