Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 17 września 2024

Odległe miejsca chodziarzy z Podkarpacia

Katarzyna Ździebło (LKS Stal Mielec) zajęła 30. miejsce w rywalizacji chodu na 20 km, a w konkurencji mężczyzn na takim samy dystansie Artur Brzozowski (KKL Stal Stalowa Wola) zajął 27 miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE. CHÓD

Chody na 20 km otwierały lekkoatletyczne zmagania w Paryżu. Rywalizacja, odbywająca się w centrum miasta z finiszem na placu Trocadero, została opóźniona o pół godziny z powodu burzy. W obu konkurencjach Polacy zajęli odległe miejsca.

W rywalizacji kobiet wygrała Chinka Jiau Yan. Srebrny medal zdobyła Hiszpanka Maria Perez, a brązowy Australijka Jemima Montag. Katarzyna Ździebło (LKS Stal Mielec) wicemistrzyni świata z 2022 roku z Eugene, straciła do zwyciężczyni 7.58 i zajęła 30. miejsce. Polka od początku plasowała się w końcówce stawki po wielu perturbacjach ze zdrowiem w poprzednim i tym sezonie.

Wśród mężczyzn wygrał Ekwadorczyk Brian Daniel Pintado. Srebrny medal zdobył Brazylijczyk Caio Bonfim, a brązowy Hiszpan Alvaro Martin. Artur Brzozowski zajął 27. miejsce, a Tunezyjczyk z polskim paszportem, Maher Ben Hlima – 29.

Z powodu porannej burzy w Paryżu rywalizacja rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Zawodnicy pokonywali kilometrowe pętle przez most d’Iena u podnóża wieży Eiffla. Reprezentanci Polski szybko stracili kontakt z czołówką. Ostatecznie Brzozowski stracił do zwycięzcy 3.16, a Ben Hlima 3.39.

Reprezentanci Polski szybko stracili kontakt z czołówką. Ostatecznie Brzozowski stracił do zwycięzcy 3.16, a Ben Hlima 3.39. Start w Paryżu był ostatnim dla kończącego karierę Brzozowskiego.

-To taki mój ostatni taniec – do tego w pięknych okolicznościach. Zobaczcie jak tu pięknie na tej trasie przy wieży Eiffla. Cieszę się. Dotarłem w tym wieku do mety, w połowie stawki, jestem dziś najlepszy z Polaków. Ja jestem chłopak ze wsi. Żadnej pracy się nie boję. Teraz zajmę się trenerką albo moją pasieką. Będę kręcił miody – powiedział Brzozowski.

Pytany o to, co stało się z polskim chodem po złocie Dawida Tomali na igrzyskach w Tokio w 2021 roku na dystansie 50 km i medalach Katarzyny Zdziebło na mistrzostwach świata w Eugene na 20 i 35 km w 2022 roku, Brzozowski nie odpowiedział wprost.

– I tak wygląda na to, że z wytrzymałościowych konkurencji nas tu trochę jest. Zobaczcie, gdzie jest polski maraton. Trzeba pytać Dawida, co działo się przez te trzy lata. Było sporo problemów ze zdrowiem, Dawid miał wiele innych obowiązków, wizyty w telewizji itd. Nie chcę się jednak wypowiadać za niego. Ja w mikście startował nie będę, bo nie dla mnie są starty co pięć dni. W mojej ocenie nasz mikst może walczyć o czołową ósemkę tutaj w Paryżu – zakończył zawodnik KKL Stali Stalowa Wola.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trzeci medal dla Polski, brąz wioślarzy