REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 25 lutego 2024

Polacy powalczą o awans na Igrzyska Olimpijskie

Biało-Czerwoni zaczynają walką o Igrzyska Olimpijskie (Fot. PZHL)

Już dziś na Stadionie Zimowym w Sosnowcu rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Polacy zmierzą się w nim kolejno z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową.

W poniedziałek Biało-Czerwoni pokazali dobry hokej i wygrali pewnie z drużyną z Azji 6:0. Wcześniej z Koreą Południową mierzyli się w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham, wygrywając 7:0.

– Dobrze graliśmy w przewagach, kontrolowaliśmy spotkanie oraz prezentowaliśmy się uważnie w obronie. Inaczej będzie wyglądać nasze starcie z Koreańczykami w turnieju. Na pewno po tym wysokim zwycięstwie nie podejdziemy do rywala na luzie. Zanim jednak ponownie się spotkamy, czekają nas dwie trudne konfrontacje z Estonią i Ukrainą, ale jesteśmy przygotowani – przekonuje Krystian Dziubiński, kapitan reprezentacji Polski, który w poniedziałek zdobył bramkę.

Wysoka stawka

Od czwartku, 8 lutego reprezentacja Polski będzie walczyć w Sosnowcu o wysoką stawkę – jedno z trzech wolnych miejsc na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich we Włoszech w 2026 roku. W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 drużyn. Dziewięć zespołów jest już znanych, to gospodarz Igrzysk – Włochy oraz osiem reprezentacji, które są sklasyfikowane najwyżej w światowym rankingu.

– Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Nasza reprezentacja pod wodzą trenera Roberta Kalabera robi stałe postępy i jestem przekonany, że w Sosnowcu kibice zobaczą zwycięskie i efektowne mecze w wykonaniu Biało-Czerwonych – prognozuje Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

– W sparingu z Koreą Południową już po pierwszej tercji prowadziliśmy 5:0, ale w turnieju nie będzie tak łatwo. Rywal miał za sobą długą podróż i w poniedziałek w meczu kontrolnym nie był w pełnej dyspozycji. Moim zdaniem naszym najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Ukraina. Ten zespół ma dużą jakość – mówi Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Czują się jak w domu

Turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym ArcelorMittal Park w Sosnowcu, w nowoczesnej arenie, która została otwarta wiosną poprzedniego roku. – Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii Sosnowiec będzie gospodarzem imprezy, której stawką jest rywalizacja o udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nasze nowe lodowisko powoli staje się domem dla reprezentacji Polski. Trzymamy mocno kciuki za team i mamy nadzieję, że stolica Zagłębia Dąbrowskiego będzie szczęśliwa dla naszych hokeistów – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin