Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Rusza sezon 2024! Poznaj kalendarz amatorskich imprez samochodowych na Podkarpaciu

Zmagania w mistrzostwach w Konkursowej Jeździe Samochodem (7 imprez) rozpoczną się w połowie marca w Bukowsku k. Sanoka. (Fot. Tedeusz Kielar)

Rusza sezon 2024 w sporcie samochodowym. Uczestnicy amatorskich imprez samochodowych na Podkarpaciu nie mogą narzekać na nudę. Tegoroczne Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego wyłonią najlepsze załogi w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super Sprincie. W ramach obu cykli rozegranych zostanie łącznie aż 15 rund!

Zmagania w mistrzostwach w Konkursowej Jeździe Samochodem (7 imprez) rozpoczną się w połowie marca w Bukowsku k. Sanoka, a zakończą w drugi weekend października w okolicach Pilzna. Cykl imprez Super Sprint (8 rund) rusza w drugą niedzielę kwietnia w Hucie Brzuskiej, w gminie Bircza i potrwa aż do grudnia, kiedy to odbędzie się tradycyjna „barbórka” w okolicach Gorlic.

Uczestnicy KJS rywalizować będą na trasach składających się z minimum 6 prób sprawnościowych o łącznej długości od 6 do 25 kilometrów, zaś przed uczestnikami każdego z Super Sprintów zaliczanych do cyklu co najmniej 3 przejazdy próby sprawnościowej o długości od 1,5 do 2 kilometrów.

Załogi startujące w mistrzostwach będą przydzielone do jednej z 6 klas, w zależności od marki samochodu jakim startują i pojemności silnika.

Trwają zgłoszenia do 3. Rajdu Ziemi Sanockiej – pierwszej rundy mistrzostw w KJS, który odbędzie się już 17 marca. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do soboty, do godz. 13:00.

Regulaminy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM dostępne są tutaj

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin