pt. 18 października 2024

Sanoczanie rozstrzelani w osłabieniu

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w Sanoki Texom STS, zdobywając pięć z sześciu bramek grając w przewadze. Zespół trenera Roberta Kalabera bezlitośnie wykorzystywał kary jakie łapali rywale.

HOKEJ. TAURON HOKEJ LIGA

Zespół z Jastrzębia już w 2 minucie objął prowadzenie. Gospodarze mieli doskonałą okazję w 10 min do wyrównania, ale zastępujący kontuzjowanego Jakuba Lackovicia, Maciej Miarka w ciągu kilku sekund zaliczył… trzy udane interwencje. Za chwilę Szymon Kubicki trafił w spojenie słupka z poprzeczką i sędziowie musieli skorzystać z analizy wideo, sprawdzając czy krążek nie przekroczył aby linii bramkowej. Tak się jednak nie stało.

W drugiej tercji goście zadali decydujący cios strzelając trzy gole, a na początku trzeciej kolejne dwa. Sanoczanie grając w przewadze w końcówce zanotowali honorowe trafienie.

Texom STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

0:1 Makela – Pulkkinen – Ronkainen (2. w przewadze), 0:2 Pulkkinen – Makela – Kaleinikovas (24. w przewadze), 0:3 Bagin – Rac (28. w przewadze), 0:4 Petras – Kasperlik – Rac (30. W podwójnej przewadze), 0:5 Kuru – Makela – Ronkainen (43. w przewadze), 0:6 Kiełbicki – Kuru – Pulkkinen (45), 1:6 Henderson – Strzyżowski – Karlsson (58. w przewadze)

• Texom STS: Świderski – Biłas, Tamminen, Strzyżowski, Karnas, Huhdanpaa – Karlsson, Florczak, Czopor, Thomson, Bukowski – Rocki, D. Musioł, Henderson, Sienkiewicz, Filipek – Niemczyk, Gurshman, Dulęba, Bryzgałow, J. Musioł.
  • JKH GKS Jastrzębie: Miarka – Ronkainen, Makela, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen – Żurek, Bagin, Kasperlik, Rac, Petras – Kunst, Hanzel, Urbanowicz, Kiełbicki, Ślusarczyk – Blomberg, Onak, Zając, Ł. Nalewajka, Sołtys.
  • Sędziowali: P. Kosidło i R. Noworyta. Kary: 22 i 8 minut. Strzały 23-51. Widzów: 1000.

Wyniki innych meczów 12. kolejka TAURON Hokej Ligi:

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (1:0, 0:0, 0:2),
EC Będzin Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 2:3 (1:1, 0:1, 1:1),
Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 4:8 (0:3, 3:1, 1:4).

We wtorek odbędą się trzy mecze 13. kolejki.
Tyszanie zmierzą się z GieKSą (godz. 18), Cracovia z Zagłębiem (18), a Stalowe Pierniki z Torunia z drużyną z Sanoka (18:30).