sob. 28 września 2024

Srebro Aleksandry Błażowskiej, medal po 58 latach !

(Fot. Fb Polski Związek Pływacki)

Zawodniczka Stali Rzeszów, Aleksandra Błażowska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy w skokach do wody rozgrywanych w Belgradzie.

SKOKI DO WODY. MISTRZOSTWA EUROPY

Aleksandra Błażowska na co dzień zawodniczka Stali Rzeszów w finale skoków z trampoliny 1 m z wynikiem 231.35 pkt została wicemistrzynią Europy. Tytuł zdobyła Szwedka Elna Widerstroem, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Emilia Nilsson Garip. Polka w porannych eliminacjach zajęła 10. miejsce. Wygrała je Widerstroem. Do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych zawodniczek.

To drugi w historii, a pierwszy od 58 lat medal dla polskich skoków do wody na mistrzostwach Europy. Jedyny do tej pory, brązowy (z trampoliny), wywalczył w 1966 roku w Utrechcie Jerzy Kowalewski.

Wyniki:

1. Elna Widerstroem (Szwecja) – 250,25 pkt

2. Aleksandra Błażowska (Polska) – 231,35

3. Emilia Nilsson Garip (Szwecja) – 230,15

.

Program startów reprezentacji Polski (przedstawiciele Stali Rzeszów) podczas mistrzostw Europy w Belgradzie

środa 19.06.

• mix 3 m Aleksandra Błażowska/Kacper Lesiak (godz. 15.30)

czwartek 20.06.

• eliminacje 1 m Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak (10)
  • finał 1 m (17.45)

piątek 21.06.

• eliminacje 3 m Aleksandra Błażowska (10)
  • finał 3 m kobiet (17.45)

sobota 22.06.

• eliminacje 3 m Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak (10)
  • finał 3 m mężczyźni (17.45)

niedziela 23.06.

• eliminacje wieża Robert Łukaszewicz (10)
  • finał 3 m synchron Andrzej Rzeszutek/Kacper Lesiak (15.30)
  • finał wieża (17.45)

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Kozdrański, trener kadry: mamy najlepszy obiekt i zawodników w Polsce