Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 28 września 2024

Złoty medal Andrzeja Rzeszutka. Rzeszowianie piszą niesamowity rozdział w historii polskich skoków do wody

(Fot. Fb EuropeanAquatics)

Reprezentant Stali Rzeszów, Andrzej Rzeszutek został mistrzem Europy w skokach z trampoliny 1-metrowej. Drugi z rzeszowian Kacper Lesiak zajął czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło mu…0,2 pkt.

SKOKI DO WODY. MISTRZOSTWA EUROPY

Andrzej Rzeszutek napisał kolejny niesamowity rozdział w historii polskich skoków do wody. Zawodnik Stali Rzeszów w ostatniej kolejce bardzo emocjonującego konkursu skoków z trampoliny 1 m wyprzedził Włochów Matteo Santoro (391,70) i Stefano Belottiego (370,50) i sięgnął z wynikiem 394,40 pkt po złoto czempionatu w Belgradzie. Czwarty w klasyfikacji końcowej był Kacper Lesiak (370,30), któremu do brązu zabrakło tylko 0.2 pkt.

W porannych eliminacjach Kacper Lesiak z 353,60 pkt był trzeci, a Andrzej Rzeszutek (326,80 pkt) piąty. W finałowej rywalizacji wystartowało dwunastu zawodników, a zacięta walka o medale rozstrzygnęła się na finiszu.

Przed ostatnią próbą był drugi ze sporą stratą do Matteo Santoro, ale w decydującej Włoch uzyskał niskie noty i spadł na drugie miejsce. Trzeci był jego rodak Stefano Belotti, który także „rzutem na taśmę” pozbawił medalu Kacpra Lesiaka. Ostatecznie drugi z Polaków ukończył zawody czwarty ze stratą zaledwie 0,2 pkt do podium.

Był to trzeci medal polskich skoczków do wody w historii występów w mistrzostwach Europy. We wtorek z trampoliny 1 m drugie miejsce zajęła Aleksandra Błażowska, a wcześniej na podium stanął jedynie Jerzy Kowalewski – trzeci w 1966 roku w Utrechcie w skokach z wieży.

Wyniki finału skoków z trampoliny 1 m

1. Andrzej Rzeszutek (Polska) – 394,40 pkt

2. Matteo Santoro (Włochy) – 391,70

3. Stefano Belotti (Włochy) – 370,50

4. Kacper Lesiak (Polska) – 370,30

Program startów reprezentacji Polski (przedstawiciele Stali Rzeszów) podczas mistrzostw Europy w Belgradzie

piątek 21.06.

• eliminacje 3 m Aleksandra Błażowska (godz. 10)
  • finał 3 m kobiet (17.45)

sobota 22.06.

• eliminacje 3 m Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak (10)
  • finał 3 m mężczyźni (17.45)

niedziela 23.06.

• eliminacje wieża Robert Łukaszewicz (10)
  • finał 3 m synchron Andrzej Rzeszutek/Kacper Lesiak (15.30)
  • finał wieża (17.45)

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Rzeszutek, reprezentant Polski w skokach do wody: najlepsze wyniki mam na otwartych obiektach