REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 22 czerwca 2026

Zmiany w Lidze Mistrzyń tenisistek stołowych

Fot. Fb PGE Fibrain AZS Polutechnika Rzeszów

ETTU wprowadza zmiany w sposobie rozgrywania Ligi Mistrzyń – tytułu broni KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – poinformowano na stronie pzts.pl. Przed turniejem finałowym odbędzie się tzw. runda ligowa, w której weźmie udział 8 drużyn. Zmierzą się systemem – zgodnie z nazwą ligowym – czyli 7 kolejek, każda z każdą.

TENIS STOŁOWY. LIGA MISTRZYŃ

W gronie uczestników będzie 6 klubów rozstawionych oraz 2 wyłonione z wcześniejszych kwalifikacji grupowych (28-30 sierpnia), tzn. zwycięzcy gr. 1 i 2.

Mecze rundy ligowej rozgrywane będą w terminach: 1, 10-11 listopada; 2, 14-15 listopada; 3, 15-16 grudnia; 4, 19-20 grudnia; 5, 9-10 stycznia 2027; 6, 12-13 stycznia.

Wszystkie spotkania ostatniej, 7 kolejki odbędą się 16 stycznia o g. 19.

Następnie mistrz i wicemistrz bezpośrednio zakwalifikują się do Final Four, zaś dodatkowe baraże (5-6 marca) – o ostatnie 2 wolne miejsca – czekają ekipy z miejsc od 3 do 6.

Drugi raz z rzędu Final Four ma się odbyć w Tarnobrzegu w dniach 1-2 maja 2027. Drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka będzie broniła trofeum. Do tej pory Tarnobrzeżanki pięć razy triumfowały w Lidze Mistrzyń.

Warto zaznaczyć, że wyniki meczów w rundzie ligowej będą sumą zdobytych setów, a więc nawet porażka 1:2 (każdy pojedynek trzysetowy) będzie miała duże znaczenie dla ostatecznego rozstrzygnięcia w danym spotkaniu. Możliwe rezultaty to 15:0, 14:1, 13:2, 12:3, 11:4, 10:5, 9:6, 8:7. W składach mogą być po dwie zawodniczki spoza Europy.


PRZECZYTAJ TEŻ: Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopolu: jeżeli się za coś biorę, to trzeba to robić dobrze

Udostępnij

FacebookTwitter