czw. 24 października 2024

Druga porażka z rzędu koszykarzy Miasta Szkła

Po czterech zwycięstwach drugą porażkę z rzędu zanotowali koszykarze Miasta Szkła. Praktycznie od początku stroną dominującą byli gracze z Bydgoszczy.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Mecz zaczął się od trafienia za trzy Radosława Trubacza ale za chwilę inicjatywę zaczęli przejmować goście. Co prawda krośnianie po trzech minutach wygrywali jeszcze 9:8, ale było to jak się później okazało ostatnie ich prowadzenie w meczu. Bydgoszczanie systematycznie powiększali dystans. Po dwunastu „oczkach” z rzędu wygrywali 26:12, a na przerwę zeszli z 19-punktową zaliczką (51:32). Wydawało się, że emocji już nie będzie, tymczasem krośnianie ruszyli jednak do odrabiania strat.

Na 12 sekund przed końcem, po „trójce” Johnsona, przewaga zespołu z Bydgoszczy stopniała do czterech punktów (90:86). Za chwilę faulowany Kamiński wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych, a w odpowiedzi za trzy rzucał Jankowski, niestety nieskutecznie.

Miasto Szkła Krosno – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 86:91
(17:30, 15:21, 24:22, 30:18)

• Miasto Szkła: Łałak 11 (1×3, 4 s.), Serwański 5 (1×3), Trubacz 6 (2×3), Laihonen 7 (1×3, 6 zb.), Wrona 13 (6 zb., 4 b.) oraz Jackson 21 (2×3), Jankowski 18 (3×3), Chrabota 5 (1×3), Góreńczyk 0, Chodukiewicz 0.
  • Trener Edmunds Valeiko.
  • Enea Abramczyk Astoria: Dzierżak 9 (1×3), Kimbrough 22 (6×3), Kamiński 9 (2×3, 8 a.), Siewruk 5 (1×3), Kiwilsza 19 (6 zb.) oraz Wilk 5 (1×3), Wińkowski 12, Andrzejewski 10 (4 p.)