niedz. 7 lipca 2024

Falstart Miasta Szkła, dziś drugie starcie

Od niespodziewanej porażki Miasto Szkła zaczęło I rundę play-off. (Fot. FB Miasto Szkła Krosno)

Od porażki z GKS-em Tychy rozpoczęli krośnianie rywalizację w I rundzie play-off (gra się do 3 zwycięstw). Dziś o godz. 18 Miasto Szkła gra drugi mecz w hali MOSiR.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Spotkanie w Krośnie było niezwykle zacięte i emocjonujące. Prowadzenie zmieniało się bardzo często, a żadnej z drużyn do przerwy nie udawało się wypracować znaczącej przewagi. Co jeden lub drugi zespół odskoczyły na 4-6 pkt to zaraz nastąpiła odpowiedź i wynik oscylował w granicach remisu. W III kwarcie zespól z Tychów wygrywał 57:49. Krośnianie odpowiedzieli serią sześciu „oczek” i zbliżyli się na dwa punkty (55:57). Na więcej jednak zespół GKS-u już rywalom nie pozwolił i dowiózł wygraną do końca. Gospodarze próbowali rzutami za trzy niwelować straty, ale ich skuteczność w tym elemencie była fatalna – trafili 8 na 29 rzutów (27,6 proc.).

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 63:72 (23:22, 17:19, 11:16, 12:15)

• Miasto Szkła: Rasnick 11 (1×3), Jaworski 0, Trubacz 7 (1×3), Griszczuk 0, Wrona 14 (1×3, 12 zb., 3 b.) oraz Stankowski 2, Jankowski 18 (4×3), Sobiech 4, Łałak 7 (1×3).
    Trener Edmunds Valeiko.
  • GKS: Bożenko 17 (3×3), Kamiński 11 (1×3, 9 zb.), Szmit 8 (2×3) Zmarlak 7 (1×3, 10 zb.), Walski 7 (1×3) oraz Nowakowski 6 (2×3), Koperski 8 (2×3), Duda 4, Samiec 4.