pon. 16 września 2024

Koszykarscy pierwszoligowcy z Podkarpacia grali w Tychach

W finałowym meczu turnieju w Tychach koszykarze Muszynianki Sokoła Łańcut nie sprostali gospodarzom – GKS-owi (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Towarzyski turniej w Tychach zakończył się zwycięstwem gospodarzy. GKS w finale wysoko pokonał Muszyniankę Sokół, a w meczu o 3 miejsce Miasto Szkła wygrało z OPTeam Energia Polska Resovią.

KOSZYKÓWKA

W konfrontacji o trzecie miejsce resoviacy rozpoczęli od mocnego uderzenia i w połowie II kwarty prowadzili z ekipą z Krosna różnicą aż 27 punktów (38:11). Z czasem role się odwróciły i inicjatywę przejęli koszykarze Miasta Szkła. Trafili 15 na 43 rzutów za trzy, mimo że dzień wcześniej w półfinałowym starciu z GKS-em Tychy zaledwie 4 na 31. Zanotowali również dziesięć przechwytów przy tylko jednym rywali i popełnili o siedem strat mniej niż przeciwnik.

W finale jedynie w pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół z Łańcuta. Później z każda kolejną minutą zarysowywała się przewaga tyszan. Ci zdecydowanie dominowali pod koszami (46 do 26 w zbiórkach) i trafili 14 na 34 rzutów za trzy (rywale z kolei 8 na 26).

Mecz o 3 miejsce

OPTeam Energia Polska Resovia – Miasto Szkła Krosno 89:96
(29:8, 24:31, 17:33, 19:24)

• OPTeam Energia Polska Resovia: Jędrzejewski 11 (3×3), Koperski 2, Margiciok 22 (2×3), Formella 13 (1×3), Wątroba 8 oraz Indyk 11 (3×3, 6 zb.), Zaguła 13 (2×3), Ziółko 4, Szpyrka 5 (1×3).
    Trener: Kamil Piechucki
  • Miasto Szkła: Łałak 8 (2×3, 8 a.), Jackson 16 (4×3, 7 a.), Trubacz 0, Laihonen 11 (2×3), Wrona 10, oraz Serwański 6 (2×3), Chrabota 6 (1×3), Jankowski 15 (3×3), Chodukiewicz 13, Góreńczyk 11 (1×3).
    Trener: Edmunds Valeiko.

Finał

GKS Tychy – Muszynianka Sokół Łańcut 99:78
(19:22, 23:16, 28:19, 29:21)

• GKS: Śnieg 6 (10 a. 7 zb.), Bożenko 23 (3×3, 6 a.), Szmit 19 (6×3) Zmarlak 6 (6 zb.), Duda 14 oraz Walski 12 (2×3), Piliszczuk 7 (1×3), K. Dawdo 2 (9 zb.), Heliński 2, M. Lis 6 (2×3), Damek 0, Dudka 2.
    Trener: Tomasz Jagiełka
  • Muszynianka Sokół: Kaszowski 12 (1×3, 7 a.), Małgorzaciak 15 (2×3), Puchalski 6, Kędel 2, Faye 14 (2×3) oraz Kulis 9 (2×3), Puchalski, Bręk 0, Kłaczek 6, Czerwonka 3 (1×3), Kurek 0, Stupiński 11.
    Trener: Dariusz Kaszowski
  • PRZECZYTAJ TEŻ: Koszykarze Muszynianki Sokoła w finale turnieju w Tychach