REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Krok do ćwierćfinału, czyli OPTeam Resovia gra rewanż ze Zniczem Basket Pruszków

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Dziś o godz. 18 OPTeam Resovia stanie przed szansą zakończenia rywalizacji w II rundzie play-off (gra się do dwóch wygranych) ze Zniczem Basket Pruszków. Przed tygodniem rzeszowianie zwyciężyli 79:71, a teraz przed własną widownią zamierzają postawić kropkę nad i.

KOSZYKÓWKA. II LIGA

Dla zespołu z Rzeszowie, licząc mecze w rundzie zasadniczej, wygrana w Pruszkowie była już osiemnastą w rzędu. Znicz Basket Pruszków (spadł z I ligi w sezonie 2021/2022) rundę zasadniczą w grupie B zakończył na drugim miejscu z bilansem 27-3 (na wyjazdach 13-2). W I rundzie play-off zespół prowadzony przez trenera Michała Spychałę dwukrotnie pokonał Księżaka Łowicz 99:73 i 105:81. Kluczowymi postaciami w ekipie Znicza Basket są skrzydłowi: Bartosz Proczek (13,9 pkt), Hubert Miłak (12,5 pkt) i .), Łukasz Bonarek (11,1 pkt); środkowy Mateusz Itrich (13,6 pkt, 8,5 zb) oraz rozgrywający Kamil Czosnowski (9 pkt, 5,6 a.). W ub. sezonie zespół z Pruszkowa dotarł do ćwierćfinału, gdzie mimo że rywalizację zaczął u siebie od zwycięstwa 82:71 nad Niedźwiadkami Chemart Przemyśl, przegrał kolejne dwa mecze z ekipą z Podkarpacia 66:70 i 70:89.

Przypomnijmy, że klub z Mazowsza przez dziesięć lat z powodzeniem występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 1995 i 1997 roku pod nazwą Mazowszanka Pruszków zdobył mistrzostwo Polski, a w 1989 roku jaki Hop PEKAES Pruszków Puchar Polski. W zespole występowali m.in. Tyrice Walker, Keith Williams czy Jeff Massey. W 2003 roku zespół zajął szóste miejsce ale klub ogłosił upadłość, a Znicz kolejny sezon zaczął do trzecioligowych rozgrywek.

W Pruszkowie nie ukrywają, że celem jest powrót na zaplecze ekstraklasy, ale to w znacznym stopniu oddaliło się po pierwszym meczu. Chcąc pozostać w grze ekipa z Mazowsza musi wygrać w Rzeszowie. Wówczas o awansie do III rundy decydował był trzeci mecz 17 kwietnia w Pruszkowie.

Nikt takiego scenariusza nie dopuszcza w OPTeam Resovii, która jeśli wygra rywalizację ze Zniczem Basket awansuje do III rundy (ćwierćfinał) i zagra ze zwycięzcą rywalizacji: PGE GiEK Turów Zgorzelec – Tarnovia Tarnowo Podgórne (98:87 w pierwszym meczu). Faworytem jest zespół ze Zgorzelca i w przypadku jego awansu do ćwierćfinału będzie miał przewagę własnego parkietu. Terminy meczów: 20.04. 27.04. i ewentualnie 01.05.

W półfinale (4.05., 11.05., ewentualnie 15.05.) zakładając, że znalazła by się tam OPTeam Resovia rywalami ekipy z Rzeszowa byłby ktoś z drabinki: ŁKS Coolpack Łódź/Zetkama Doral Nysa Kłodzko (w pierwszym meczu 107:80) – Basket Hills Bielsko-Biała/Enea Żubry Chorten Białystok (81:86).

Przypomnijmy, że awans do Bank Pekao S.A. 1 Ligi wywalczą trzy zespoły. Zwycięzcy półfinałów i wygrany z meczu o trzecie miejsce.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin