sob. 28 września 2024

Wyniki teraz nie są najważniejsze

AJ Slaughter w meczu przeciwko Chorwacji trafił trzy razy za trzy. Fot. Wojciech Figurski/400mm.pl

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w miejscowości Opatija z Chorwacją 68:82 w towarzyskim meczu w trakcie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, który odbędzie się w Walencji (2-7 lipca).

KOSZYKÓWKA.

To druga porażka zespołu trenera Igora Milicica, po piątkowej przegranej w Pireusie z Grecją 73:78. Biało-Czeroni  ponownie zagrali bez Jeremy’ego Sochana z San Antonio Spurs, który jest z kadrą ale wziąć na innym etapie przygotowań niż pozostali kadrowicze. – W tym momencie wyniki nie są najważniejsze. Chcemy przede wszystkim złapać dobrą formę przed wyjazdem do Walencji. Ciągle pracujemy nad pewnymi elementami. Musimy zobaczyć wideo i poprawić się, bo chcemy być gotowi na 3 lipca. Myślę, że możemy poprawić się w obronie, lepiej zbierać, a w ofensywie skuteczniej wykonywać nasze zagrywki – powiedział na stronie PZKosz. Pl, rozgrywający reprezentacji Polski, AJ Slaughter, a rzucający obrońca Michał Michalak dodawał.

– W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w obronie, a w ataku egzekwowaliśmy zagrywki. Skuteczność może nie była najlepsza, ale dostawaliśmy pozycje, które chcieliśmy osiągnąć. Mieliśmy dużo czystych rzutów, graliśmy fizycznie, twardo w defensywie. Problemy zaczęły się w połowie trzeciej kwarty, kiedy pozwoliliśmy Chorwatom się rozkręcić. Zaczęli grać dużo swobodniej w ataku, wykorzystali kilka szybkich kontr po naszych nieskutecznych akcjach. W czwartej kwarcie próbowaliśmy gonić wynik, ale ostatecznie przegraliśmy. Egzekucja w ataku była na dobrym poziomie – skuteczność pojawi się z biegiem czasu. Póki mieliśmy siły, aby grać fizycznie w obronie, wynik był po naszej stronie. To są elementy, które musimy utrzymać na przez całe spotkanie, żeby wygrywać spotkania na tym poziomie – zakończył Michalak.

Kolejny mecz towarzyski reprezentacji Polski w Opatiji już w poniedziałek o godz. 18:30 – rywalem będzie Brazylia. W trakcie przygotowań do kwalifikacji olimpijskich drużyna narodowa zagra także w Polsce – 28 czerwca w Katowicach zmierzy się z Nową Zelandią, a dzień później w Sosnowcu z Filipinami.

Z turnieju w Walencji (2-7 lipca) rywalami biało-czerwonych w pierwszym etapie będą Finowie i koszykarze Bahamów. Kwalifikację do igrzysk w Paryżu zdobędzie tylko jeden zespół.

Chorwacja – Polska 82:68
(17:18, 17:17, 30:20, 18:13)

• Chorwacja: Kapusta 9 (1×3, 6 a.), Smith 6, Hezonja 15 (2×3, 7 a.), Sarić 10 (2×3), Zubac 19 (10 zb.)oraz D. Dreznjak 6 (1×3), Radovcić 5 (1×3), Kruslin 4 (1×3), M. Dreznjak 3 (1×3), Nakić 3, Branković 2, Vranes 0.
    Trener Josip Sesar
  • Polska: Slaughter 9 (3×3), Ponitka 9, Milicić 8 (1×3), Sokołowski 3 (1×3), Balcerowski 13 (1×3, 8 zb.) oraz Michalak 15 (3×3), Bogucki 3, Pluta 2, Mazurczak 2, Dziewa 2, Żołnierewicz 2.
    Trener Igor Milicić

PRZECZYTAJ TEŻ: Zielono, czerwono żółte szaleństwo w Berlinie, czyli Final Four Euroligi w stolicy Niemiec