pt. 5 lipca 2024

Czwarta porażka Stali Rzeszów, Miedź zajmuje pozycję lidera

Krystian Wachowiak ze Stali Rzeszów w meczu z Miedzią Legnica
Fantastyczna akcja i piękny gol Krystiana Wachowiaka (przy piłce) nie przyniósł rzeszowskiej Stali choćby punktu w Legnicy. (Fot. Stal Rzeszów)

Czwarta przegrana Stali Rzeszów stała się faktem. „Żurawie”, mimo że przez większość niedzielnego meczu w Legnicy przeważali, znów nie ustrzegli się prostych błędów w obronnie i wciąż grzęzną w strefie spadkowej.

FORTUNA I LIGA

– Kluczem do sukcesu będzie koncentracja oraz zespołowość – zdradzał receptę na zwycięstwo w Legnicy szkoleniowiec biało-niebieskich, Marek Zub, w pewien sposób nawiązując do poprzednich, szybko traconych bramek przez swój zespół. – Trzeba będzie skopiować zachowania, jakie pokazaliśmy w stosunku do Wisły Kraków – dodawał 58-letni coach, który jednak wykluczał grę w głębokiej defensywie, podobnie, jak miało to miejsce w Grodzie Kraka.

Pierwszy gol dla Miedzi już w czwartej minucie

I choć murowania bramki nie było, to przyjezdni, mimo wspominanych słów trenera, nie zagrali uważnie od pierwszego gwizdka. Zegar meczowy wskazywał dokładnie 4. minutę gry, a rzeszowską obronę już przechytrzył Kamil Antonik. Piłkarz, który w ubiegłym sezonie trafił do siatki stalowców w barwach Resovii, w nowej kampanii powtórzył swój wyczyn po indywidualnej akcji. Zeszedł z piłką do środka, po czym oddał strzał z dystansu, futbolówka odbiła się jeszcze od głowy Łukasza Góry i zatrzepotała w siatce.

Miedź zdominowała pierwsze kilkanaście minut spotkania i mogła podwyższyć prowadzenie, ale pozyskany ze Stali Rzeszów, Damian Michalik, chyba nie chciał zrobić krzywdy kolegom, więc trafił tylko w porzeczkę.

Goście w końcu zaczęli łapać wiatr w żagle, egzekwując kilka groźnych stałych fragmentów gry. Po jednym z nich uderzenie Andreji Prokicia minimalnie minęło słupek. Miejscowi cały czas mieli jednak zawody pod kontrolą i na przerwę zeszli z dwubramkowym prowadzaniem. Dośrodkowanie Juricha Caroliny padło łupem innego byłego zawodnika Resovii, Rubena Hoogenhouta, który celną „główką” wpisał się na listę strzelców. Stal zeszła więc na przerwę ze zwieszonymi głowami i musiała nakreślić nowy plan na kolejną partię.

Miedź wskakuje na fotel lidera

Pobyt w szatni podziałał na „Żurawi” mobilizująco. Goście mocno ruszyli na rywala. Miedź przez 10 minut nie mogła wyjść poza własną połowę, lecz rzeszowski zespół nie potrafił stworzyć większego zagrożenia pod bramką legniczan. Do czasu. Przeważający przez całą drugą połowę biało-niebiescy zmniejszyli straty po solowej akcji Krystiana Wachowiaka. Grający po raz pierwszy w wyjściowym składzie lewy obrońca, minął kilku rywali i strzałem zza pola karnego nie dał szans Jakubowi Mądrzykowi.

Rzeszowianie szli za ciosem, a Miedź nastawiała się na obronę wyniku. Przyjezdni mocno atakowali, ale „Miedzianka” nie dała się zaskoczyć i po końcowym gwizdku wskoczyła na fotel lidera. Stal zaś poniosła czwartą porażkę w piątym meczu i nadal okupuje przedostatnią lokatę.

W innych meczach: Wisła Kraków – Odra Opole 1-3, Chrobry Głogów – Polonia Warszawa 0-3, Motor Lublin – Górnik Łęczna 0-1, Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-1, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 2-1, Arka Gdynia – GKS Tychy 2-0, Resovia – Lechia Gdańsk zakończył się po zamknięciu numeru. Znicz Pruszków – GKS Katowice (21.08.).

1. Miedź       5       13     11-5
  2. Odra 5       12     12-5
  3. Tychy       5       12     8-5
  4. Motor        5       10     7-4
  5. Górnik      5       9      6-3
  6. Arka 5       8       9-7
  7. Katowice  4       7      8-4
  8. Lechia       4       7      6-4