Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 22 września 2024

Porażka na Suchych Stawach. Rzeszowianie zagrali dwie różne połowy

Resoviacy na Suchych Stawach nie dali powodów do radości swoim fanom. (Fot. CWKS Resovia S.A.)

Po dwóch kolejnych wygranych Resovia tym razem musiała uznać wyższość przeciwnika, choć wcale tak nie musiało być. Hutnik Kraków wypunktował „Pasiaków” jeszcze przed godziną gry, a zbyt późno rozpędzeni rzeszowianie nie zdołali odrobić wysokich strat.

PIŁKA NOŻNA. BETCLIC 2. LIGA

W pierwszych 45 minutach na murawie przeważali miejscowi. Hutnicy po kwadransie rywalizacji zepchnęli rzeszowian do głębszej defensywy, a bramki dla dobrze dysponowanych podopiecznych Macieja Musiała wydawały się kwestią czasu. Krakowianie dopięli swego po bardzo ładnej akcji w ataku pozycyjnym. Hutnik wyszedł spod pressingu gości, a gdy przed klarowną sytuacją znalazł się Mateusz Sowiński, nie zmarnował swojej szansy, nie dając żadnych szans golkiperowi Resovii. Chwilę później za zegarze meczowym wyświetlił się wynik 2-0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Łukasz Kędziora. Postawa biało-czerwonych w ofensywie pozostawiała wiele do życzenia. Przyjezdni byli bierni w atakach, m.in. oddali tylko jeden strzał na bramkę, nie egzekwując nawet ani jednego rzutu rożnego.

Niewykorzystana szansa

Po zmianie stron rolę na boisku się odwróciły. To biało-czerwoni nadawali ton grze, choć sami wpierw przyjęli trzeci cios. Po kontrataku indywidualną akcją popisał się Wojciech Słomka, a uderzona przez niego piłka zaskoczyła Jakuba Tetyka. „Pasiaki” nie zwiesiły głów i solidnie wzięły się do pracy. Niebawem gola kontaktowego uderzeniem głową zdobył Marcin Urynowicz, co tylko zwiększyło motywację rzeszowskich piłkarzy. Ekipa z Wyspiańskiego 22 nie schodziła z połowy rywala, który nastawił się tylko na obronę rezultatu. Nacierający goście doczekali się drugiego trafienia. Tym razem głową futbolówkę do bramki skierował Maciej Górski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wyrównujący gol wisiał w powietrzu. W doliczonym czasie gry przed kapitalną okazją stanął Filip Mikrut. Niestety, wprowadzony na murawę napastnik spudłował z kilku metrów i to Hutnik zaksięgował pełną pulę.

– Na pewno jest złość i smutek, ponieważ bardzo dużo kibiców przyjechała za nami do Krakowa i mocno nas wspierało. Na to jesteśmy najbardziej źli, że musieli przełknąć gorycz porażki – zaznaczył na pomeczowej konferencji prasowej opiekun biało-czerwonych, Jakub Żukowski.

– Pierwsze 20 minut to były takie szachy z obu stron. Obie drużyny mocno się badały. Ani pod jedną, ani pod drugą bramką nie było groźnych sytuacji, natomiast później Hutnik zaczął dominować i stworzył sobie sytuacje, które zamienił na bramki. W szatni porozmawialiśmy sobie trochę mocniej, zmieniliśmy pressing i wyszliśmy na drugą połowę z myślą, aby nie tyle wyrównać, ile wygrać. Myślę, że większość zespołów, które straciłyby trzecią bramkę, ich skrzydła zostałyby podcięte w zupełności. Natomiast mój zespół był w stanie strzelić dwa gole, a w ostatniej akcji mieliśmy stuprocentową sytuację i uważam, że mecz, patrząc, jak Hutnik wyszedł w drugiej połowie, grając na czas, powinien zakończyć się remisem i byłby to wynik zasłużony – podsumował szkoleniowiec „Pasiaków”.

HUTNIK Kraków – RESOVIA 3-2 (2-0)

1-0 Sowiński (30.), 2-0 Kędziora (32.), 3-0 Słomka (53.), 3-1 Urynowicz (56.), 3-2 Górski (76.)

HUTNIK: Frątczak – K. Głogowski, Tarasovs, Kędziora, Jania, Słomka (80. Bełycz), Urbańczyk, Misak, Sowiński (66. Górski), Rakels,  M. Głogowski (86. Pietrzyk)

RESOVIA: Tetyk – Adamski, Bondarenko, Buhal, Pavlas (62. Jaroch), Pieniążek (62. Rębisz), Kanach (89. Kotecki), Zawadzki (46. Hebel), Urynowicz, Eizenchart (86. Mikrut), Górski.

Sędziował Filip Kaliszewski (Gdańsk). Żółte kartki: Kędziora – Zawadzki, Pawłas, Hebel, Urynowicz, Jaroch, Buchał.