sob. 6 lipca 2024

Stal Mielec nadal bez zwycięstwa. Po zero z Piastem Gliwice

Maciej Domański ze Stali Mielec w meczu z Piastem Gliwice
Maciej Domański mógł w ostatnich sekundach meczu zapewnić zwycięstwo Stali. (Fot. Stal Mielec)

Mielczanie w konfrontacji z Piastem Gliwice liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie ale musieli się zadowolić kolejnym, tym razem bezbramkowym remisem. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a nieco lepsze wrażenie pozostawili goście, ale byli nieskuteczni.

PKO EKSTRAKLASA

W pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo. Z obu stron sytuacji bramkowych było nie wiele. Do przerwy obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału, a Stal w ogóle ani razu nie uderzała na bramkę rywali. Piast z kolei oddał sześć strzałów, ale wszystkie niecelne.

Gorąco pod bramką Stali

Po przerwie gorąco zrobiło się pod bramką stalowców. W 50. min dalekim podaniem w pole karne obsłużony został Michał Chrapek, który nie wykorzystał jednak doskonałe okazji i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później goście powinni prowadzić 1-0. Piłka do dośrodkowaniu Chrapka na drugi słupek spadła wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego. Uderzenie z około 2 metrów w efektowny sposób wybronił Mateusz Kochalski.

Goście nieznacznie przeważali, ale to mielczanie w 74 min. mieli szansę na objęcie prowadzenia. Piłka po strzale Macieja Domańskiego z około 15 metrów wylądowała na poprzeczce bramki Frantiska Placha. Trzy minuty później z kolei to poprzeczka uratowała mielczan, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusza Pyrki główkował Gabriel Kirejczyk.

Z kolei w 85. min efektowną paradą pod strzale z rzutu wolnego Damiana Kądziora popisał się golkiper Stali Mielec ratując swój zespół przed utratą gola.

W doliczonym czasie gry – siedem minut dwukrotnie to mielczanie mieli szansę na zainkasowanie kompletu punktów. Najpierw zza pola karnego Koki Hinokio próbował „wrzutką za kołnierz” zaskoczyć Frantiska Placha. Tuż przed końcowym gwizdkiem natomiast ww. Japończyk najpierw z bliska nie zdołał pokonać golkipera gości, a za chwilę Maciej Domański strzelił z bliska nad poprzeczką.

W innych meczach: Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice 4-1, Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 2-0, Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1-2, Warta Poznań – Górnik Zabrze 2-0. Mecze Lech Poznań – Radomiak Radom i Pogoń Szczecin – Widzew Łódź zakończyły się po zamknięciu gazety. Spotkania Cracovia – Legia Warszawa i Korona Kielce – Raków Częstochowa przełożono.

PGE STAL Mielec – PIAST Gliwice 0-0