sob. 27 lipca 2024

Przełamanie „Pasiaków”. Mikulec dał Resovii zwycięstwo

Zawodnik Resovii walczy o piłkę z zawodnikami GKS-u Tychy.
Niedzielne zwycięstwo wyprowadziło Resovię ze strefy spadkowej Fortuna I Ligi. (Fot. Paweł Golonka / Facebook Resovii Rzeszów)

W końcu przełamali się piłkarze Resovii Rzeszów i zrobili to nie z byle kim. Zespół z Wyspiańskiego pokonał bowiem trzecią drużynę Fortuna I Ligi, GKS Tychy. Dzięki wygranej 2-0, „Pasiaki” wydostały się ze strefy spadkowej.

Tekst przeczytasz w 4 minuty

CWKS wreszcie z apetytem

Biało-czerwoni nie wygrali od pięciu spotkań, mieli więc ogromną chrapkę na zwycięstwo. Potwierdziła to już ich pierwsza groźna akcja. Do długiego podania doszedł Kelechukwu Ibe-Torti i wpadł z piłką w pole karne. Tam rozpędzonego Nigeryjczyka z polskim paszportem nieprzepisowo zatrzymał bramkarz rywali. Rzut karny podyktowany został jednak dopiero po wnikliwej, kilkuminutowej analizie VAR. Chwilę później bezbłędny z 11 metrów okazał się Rafał Mikulec.

Po strzeleni bramki gospodarze skupili się na defensywie. To GKS przebywał częściej z piłką na połowie rzeszowian, ale nie był w stanie przechytrzyć dobrze dysponowanej obrony „Pasiaków”. Resovia z kolei postawiła na szybki kontratak, nierzadko tworząc groźne sytuacje pod bramką tyszan. Tuż przed przerwą po akcji tego drugiego arbiter po raz kolejny wskazał na „wapno”. Wydawało się, że zawodnik gości zablokował piłkę ręką. Sędzia jednak, po obejrzeniu powtórki, nie zdecydował się podyktować jedenastki. Mimo to Resovia zeszła do szatni z dużym optymizmem.

Mikulec po raz drugi, Ibe-Torti asystuje

Po wznowieniu gry „Pasiaki” potwierdzili dobrą dyspozycję. Ponownie inicjatywę posiadali goście, lecz to rzeszowianie po raz kolejny byli konkretniejszą drużyną. W rolach głównych jeszcze raz wystąpili wyżej wymienieni piłkarze. W 78. minucie gracze Mirosława Hajdy przejęli piłkę na połowie rywala. Zrobił to Ibe-Torti, który na raty dograł do Mikulca, ten zaś strzałem lewą nogą idealnie zmieścił futbolówkę przy dalszym słupku. Można było odnieść wrażenie, że „Miki” był na spalonym, lecz VAR nie widział przeciwwskazań, by gola uznać. Niedługo później, po końcowym gwizdku, gospodarze mogli fetować pierwsze od pięciu kolejek zwycięstwo.

RESOVIA – GKS TYCHY 2-0 (1-0)

1-0 Mikulec (10. karny), 2-0 Mikulec (78.)