czw. 24 października 2024

Czwarta porażka siatkarek z Mielca, których „wyczyn” w trzecim secie przechodzi do historii

Przed meczem w Opolu uroczyście powitano Polę Janicką i Oliwie Sieradzką, które grał w UNI i na tym uprzejmości się skończyły. Fot. FB UNI Opole

Siatkarki ITA TOOLS Stali przegrały w Opolu z zespołem UNII i była to już czwarta porażka ekipy z Podkarpacia. Z kolei dla miejscowych było to trzecie zwycięstwo w sezonie. O ostatnich akcjach z III seta długo na pewno będą pamiętać w Mielcu.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Inauguracyjna partia przez długi czas była wyrównana. Dopiero z czasem inicjatywę przejęły mielczanki prowadząc 19:16. Miejscowe sukcesywnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu 22:22, a za chwilę przy trzeciej piłce setowej postawiły kropkę nad i. W drugiej partii przewaga opolanek nie podlegała już dyskusji. Siatkarki z Mielca na 31 ataków skończyły zaledwie siedem. Po takim laniu wydawało się, że ekipie trenera Mateusza Grabdy bardzo ciężko będzie się podnieść. Jednak zespół z Podkarpacia zaczął III seta prowadząc 10:4 vzy 12:7. W pogoń ruszyły opolanki, a najważniejsze rzeczy rozegrały się od stanu 13:16. Wówczas to do końca punktowały już tylko siatkarki UNI. Fantastyczna 12-punktowa seria przy zagrywkach wybranej MVP meczu, Guewe Diouf zamknęła to spotkanie w trzech setach. Taka końcówka na pewno długo będzie się śniła siatkarkom z Mielca i już przeszła do historii rozgrywek TAURON Ligi.

UNI Opole- ITA TOOLS Stal Mielec 3-0 (26:24, 25:13, 25:16)

UNI: Bińczycka, McCall 11, Kecher 2, Zaroślińska-Król 13, Diouf 18, Cygan 11 oraz Adamek (libero), Matsumoto, Pamuła, Reiter 4.

Trener Nicola Vettori.

ITA TOOLS Stal: Walczak, Mucha 11, Milewska 3, Sieradzka 7, Kuligowska 5, Ponikowska 7 oraz Łyduch (libero) oraz Janicka, Adamczyk 3, Moszyńska 1, Walczak, Bagrowska, Głodzińska.