czw. 3 października 2024

DevelopRes inkasuje komplet punktów, ale gra do poprawy

Sabrina Machado MVP meczu w Mogilnie. Fot. Fb KS DevelopRes Rzeszów

DevelopRes Rzeszów zgodnie z planem w trzech setach pokonał beniaminka z Moglina, ale swoją grą nie zachwycił. Miejscowe na inaugurację sezonu zdobyły 35 punktów w trzech setach, a teraz w konfrontacji z wicemistrzem Polski, zaprezentował się dużo lepiej i miały szanse, żeby mecz potrwał dłużej…

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Już w pierwszym secie zespół z Mogilna mimo, że to rywalki od początku prowadziły cały czas był w grze i nie pozwalał na zbudowanie dużej przewagi. W końcówce doprowadził do remisu 23:23, ale ostatnie słowo należało do rzeszowianek, w których szeregach praktycznie nie do zatrzymania była Sabrina Machado. Zdecydowanie już w drugiej partii inicjatywa należała do przyjezdnych, które sukcesywnie budowały przewagę. Wydawało się, że zespół z Rzeszowa złapał już swój rytm ale w kolejnym secie znów pozwolił rywalkom na wiele. Siatkarki z Mogilna do połowy seta były na prowadzeniu i dopiero po dwóch asach serwisowych Sabriny Machado DevelopRes wyszedł na prowadzenie 18:16. Rywalki nie dawały za wygraną, wykorzystywały błędy przeciwniczek, a po akcji Aleksandry Szczepańskiej doprowadziły do remisu (23:23). W kolejnej Wiktoria Przybyło posłała piłkę w aut, a za moment została zablokowana i było po meczu.

Sokół&Hagric Mogilno -KS DevelopRes Rzeszów 0-3 (24:26, 14:25, 23:25)

Sokół & Hagric: Gajewska 2, Świętoń 6, Mazenko 7, Cur-Słomka 7, Przybyło 6, Efimienko-Młotkowska 9 oraz Pancewicz (libero), Rafałko (libero), Szczepuła, Szczygioł 3, Fojucik, Szczepańska 1, Brzeska,

Trener Mikołaj Maraskin

KS DevelopRes: Wenerska 2, Fedusio 9, Jurczyk, Machado 24, Dudek 2, Centka-Tietianiec 4 oraz Szczygłowska (libero), Chmielewska 1, Honorio 2, Jasper 4.