śr. 26 czerwca 2024

Druga porażka Polek

W ataku środkowa PGE Rysic Rzeszów, Magdalena Jurczyk. (Fot. Fivb)

Polskie siatkarki poniosły drugą porażkę w Lidze Narodów, przegrywając w Hongkongu z Chinkami 0-3. Biało-Czerwone zakończyły fazę interkontynentalną na trzecim miejscu i w ćwierćfinale zagrają z Turcją, która w niedzielę uległa Brazylii 0-3.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Polki dość gładko uległy Chinkom, co zaprzepaściło ich szanse na drugą lokatę w tabeli. Zapewniły ją sobie Włoszki niedzielnym zwycięstwem w japońskiej Fukuoce nad Serbkami 3-1. Wygrana za trzy punkty Chin pozwoliła tej drużynie awansować na czwarte miejsce. Taki układ tabeli spowodował, że rywalem Polek w ćwierćfinale będą Turczynki. W fazie interkontynentalnej najlepsze okazały się Brazylijki, które nie poniosły porażki. W ćwierćfinale zmierzą się z Tajlandią, która ma zapewniony udział w turnieju finałowym jako gospodarz. Turniej finałowy LN rozegrany zostanie w dniach 20-23 czerwca w Bangkoku.

Polki w ostatnim meczu z Chinami miały swoje szanse. W I secie prowadziły 11:4 czy 13:7 ale z czasem inicjatywę przejęły rywalki. W drugiej partii przewaga Chinek od samego początku nie podlegała dyskusji podobnie jak w kolejnej. Mecz trwał 64 minut.

Chiny – Polska 3-0
(25:23, 25:15, 25:19)

• Chiny: Diao 3, Li 14, Y. Wang 10, Gong 6, Wu 11, X.Y. Yuan 16 oraz M. Wang (libero), Zhuang.
    Trener Bin Cai
  • Polska: Wołosz 1, Łukasik 9, Korneluk 2, Stysiak 3, Mędrzyk 1, Jurczyk 6 oraz Szczygłowską (libero), Smarzek 7, Wenerska, Różański 7, Czyrniańsk, Algaierska 1.