pt. 5 lipca 2024

Jakub Bucki show, Asseco Resovia w półfinale (AUDIO)

MVP meczu i autor 11 asów serwisowych Jakub Bucki. (Fot. PlusLiga)

Asseco Resovia po raz drugi pokonała Trefla Gdańsk i awansowała do półfinału. Mecz trwał 123 minuty, a jego bohaterem był autor 11 asów Jakub Bucki. W półfinale Asseco Resovia zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, a pierwszy mecz już w środę na Podpromiu o godz. 17.30.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

W pierwszym meczu w Gdańsku kontuzji stawu skokowego doznał Stephen Boyer. W przypadku francuskiego atakującego nie może być zastosowany transfer medyczny, bowiem z przedsezonowymi ustaleniami prezesów PlusLigi, można tego dokonać jeśli zawodnik rozegra co najmniej 80 procent meczów w wyjściowej szóstce. Francuz ma natomiast 78,13 i klub z Rzeszowa nie może ściągnąć zastępcy. Na pozycji atakującego pozostaje zatem Jakub Bucki, który zagrał kapitalny mecz ustanawiając rekord asów (11). Pierwszego seta co prawda nie zaczął zbyt dobrze jeśli chodzi o atak, bowiem skończył tylko 1 na 6, ale na Konce zapisał dwa asy. Na dobre rozkręcił się w partii numer dwa, gdzie miała 100 procentową skuteczność (5/5) i kolejne da asy. Prawdziwy popis atakujący Asseco Resovii dał na początku IV seta, gdzie strzelał do rywali za pola zagrywki jak na strzelnicy. Zanotował z rzędu pięć asów serwisowych. Rywale byli zupełnie bezradni, a wcześniej przez dwa pierwsze seto mocno dawali się we znaki. Wygrali inauguracyjną partię w której przeważali od samego początku. Resoviacy ruszyli w pogoń i mimo, że przegrywali 21:24 byli o krok od zwycięstwa. Obronili trzy piłki setowe i… sami stanęli przed szansą na wygranie prowadząc 25:24. Gdańszczanie nie poddali się. W sumie przy piątej piłce setowej postawili kropkę nad i.

Początek drugiej partii również układał się po myśli gości, którzy wygrywali 10:6. Rzeszowianie systematycznie odrabiali dystans i wyszli na prowadzenie 16:14 i nie oddali go już do końca.

Pomeczowe wypowiedzi

Jakub Bucki, atakujący Asseco Resovii
Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii
Karol Urbanowicz, środkowy Trefla Gdańsk

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3-1
(26:28, 25:23, 25:14, 25:16)

• Asseco Resovia: Drzyzga 3, DeFalco 18, Kochanowski 10, Bucki 24, Louati 16, Kłos 10 oraz Zatorski (libero, Cebulj, Kozub, Staszewski.
    Trener Giampaolo Medei
  • Trefl: Kampa, Orczyk 15, Urbanowicz 5, Sasak 20, Martinez 10, Niemiec 8 oraz  Koykka (libero), Czerwiński 2, Pawlun, Węcławski.
    Trener Igor Jurcić
  • Sędziowali: M. Kolendowski i P. Burkiewicz. MVP: Jakub Bucki. Widzów: 3300.
  • Pierwszy mecz wygrała Asseco Resovia 3-2 i awansowała do półfinału. W nim zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

PRZECZYTAJ TEŻ: PGE Rysice zaczęły finałową rywalizację od porażki (AUDIO)