sob. 19 października 2024

Jednostronny mecz w Bydgoszczy, DevelopRes wywozi komplet punktów (audio)

89 minut trwał mecz w Bydgoszczy, w którym siatkarki DevelopResu pokonały zespół Metalaks Pałac 3-0. Ekipa z Rzeszowa w każdym z setów kontrolowała wydarzenia boiskowe.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Zespół trenera Michala Maska nie miał większych problemów z zainkasowaniem w Bydgoszczy kompletu punktów. Jedynie początek inauguracyjnej partii był wyrównany. Bydgoszczanki prowadziły 5:3, ale odpowiedź rywalek była natychmiastowa, pięć punktów z rzędu. Z każdą kolejną akcją przewaga ekipy z Rzeszowa stale rosła. Z kolei drugiego seta przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 6:1 nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Na domiar złego wśród bydgoszczanek kontuzji nabawiła się Jovana Steković. W trzecim secie miejscowe dzielnie walczyły do połowy, mając 2-3 punktową stratę do rywalek. Od stanu 14:16 kolejnych pięć punktów zdobyły siatkarki z Rzeszowa i było praktycznie po meczu.

Weronika Centka-Tietianiec Developres:

Pola Nowakowska Pałac Bydgoszcz:

Monika Fedusio Developres:

Metalaks Pałac Bydgoszcz – DevelopRes Rzeszów 0-3
(14:25, 16:25, 18:25)

• Metalaks Pałac: Łyczakowska 2, Makarewicz 6, Paluszkiewicz, Rajlić 1, Nowakowska 10, Dorsman 7 oraz Jagła (libero), Steković 1, Kurerova, Sidor 9, Witowska 1, Ziółkowska.
    Trener: Martino Volpini.
  • DevelopRes: Wenerska 2, Fedusio 9, Korneluk 13, Machado 18, Jasper 9, Fedorek 6 oraz Szczygłowska (libero), Honorio, Centka-Tietaniec 3, Chmielewska.
    Trener: Michal Masek
  • Sędziowali: A. Myszkowska i L. Szymańczak. MVP: Agnieszka Korneluk. Widzów: 780.

PRZECZYTAJ TEŻ: Siatkarki ITA TOOLS Stali nie wykorzystały problemów rywalek z Łodzi