Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 28 września 2024

Nieudana inauguracja w Mielcu

W piątkowy wieczór powody do radości miały tylko siatkarki z Łodzi. Fot. Fb PGE Grot Budowlani Łódź.

Nie była to udana inauguracja sezonu 2024/2025 TAURON Ligi w Mielcu. Siatkarki ITA TOOLS Stali zakończyły mecz po 98 minutach w minorowych nastrojach, choć wcale tak nie musiało być.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Dwa pierwsze sety były wyrównane, a ich losy rozstrzygały się na finiszu. W inauguracyjnej partii przy remisie (19:19) siatkarki z Łodzi zdobyły pięć punktów z rzędu i choć mielczanki obroniły cztery setbole to na więcej rywalki nie pozwoliły. Mocno podrażniony zespół z Podkarpacia zaczął bardzo dobrze II seta, prowadził 10:5 czy 16:11 ale nie potrafił utrzymać przewagi. Szybko ją roztrwoni popełniając sporo własnych błędów. Rywalki odrobiły straty, choć w końcówce znów mielczanki miały swoje szanse prowadząc 21:18. Ostatecznie więcej zimnej krwi i jakości było po stronie łódzkiego zespołu. Ten poszedł za ciosem w III secie zdecydowanie już dominując od początku.

ITA TOOLS Stal Mielec – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 23:25, 17:25)

• ITA TOOLS Stal: Walczak 2, Mucha 9, Milewska 8, Sieradzka 14, Bagrowska 7, Ponikowska 7 oraz Łyduch (libero), Kuligowska 3, Adamczyk.
    Trener Mateusz Grabda.
  • PGE Grot Budowlani: Grabka 6, Damaske 4, Sobolska-Tarasova 2, Sobiczewska 10, Blagojević 8, Planinsec 14 oraz Łysiak (libero), Drużkowska 5, Lisiak 7, Wilińska, Enweonwu.