REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Osiem zmian w kadrze Nikoli Grbicia

(Fot.FIVB)

Trener reprezentacji Polski Nikola Grbić powołał kadrę na drugi turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w japońskiej Fukuoce. Biało-czerwoni zagrają kolejno z Bułgarią, Turcją, Japonią i Brazylią.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

W porównaniu do kadry z pierwszego turnieju, w składzie doszło do ośmiu zmian. Trener Nikola Grbić zdecydował, że w tegorocznej Lidze Narodów po raz pierwszy zagrają Marcin Janusz, Jan Firlej, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber i Jakub Popiwczak. Pierwszy mecz polska drużyna rozegra 4 czerwca, a jej rywalem o godz. 8.30 czasu polskiego będzie Bułgaria. Dwa dni później biało-czerwoni zmierzą się z Turcją (20.30), 7 czerwca z Japonią (12.20), a 8 czerwca z Brazylią (8.30). Po pierwszym turnieju w Antlayi, gdzie polski zespół wygrał trzy mecze, biało-czerwoni zajmują piąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. 

W środę Biało-Czerwoni w Suwałkach zagrają towarzyski mecz z Ukrainą. Pierwotnie miał to być sprawdzian dla czternastki, która w piątek wyleci do Fukuoki, ale tak się nie stanie. W składzie Polaków na towarzyski mecz zobaczymy zaledwie dziewięciu graczy i nie będą to zawodnicy z ekipy na turniej w Japonii. Najprawdopodobniej będą to: Dawid Dulski, Mikołaj Sawicki, Bartosz Gomułka czy Łukasz Usowicz, wspartych tymi, którzy występowali w Antalyi, ale nie lecą na kolejny turniej. Następnie ci, którzy zagrają w Suwałkach, wrócą do Spały, by trenować razem z Wilfredo Leonem, Mateuszem Bieńkiem, Pawłem Zatorskim, Grzegorzem Łomaczem i Bartłomiejem Bołądziem. Bieńk, Leon i Zatorski mają zagrać dopiero na turniej Ligi Narodów w Lublanie (18-23 czerwca).

Skład reprezentacji Polski na turniej w Fukuoce

  • Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz
  • Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Poręba
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Terminy meczów reprezentacji Polski w Fukuoce:

  • 4 czerwca: Polska — Bułgaria (godz. 8.30)
  • 6 czerwca: Polska — Turcja (12.30)
  • 7 czerwca: Japonia — Polska (12.20)
  • 8 czerwca: Polska — Brazylia (8.30)

PRZECZYTAJ TEŻ: Inauguracja PlusLigi w weekend 13-15 września, Asseco Resovia zagra z PSG Stalą Nysa

(Fot. FIVB)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin