Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 3 lipca 2024

Porażka PGE Rysic w Łodzi, do play-off z trzeciego miejsca (WIDEO)

Rzeszowianki przegrały w Łodzi i do fazy play-off przystąpią z trzeciego miejsca. Wcześniej jednak czeka je Final Four TAURON Pucharu Polski w Nysie, gdzie w półfinale zagrają znów z ŁKS-em Commercecon. (Fot. TAURON Liga)

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej w Łodzi mistrz Polski, ŁKS Commercecon pokonał wicemistrza PGE Rysice 3-2. Rzeszowianki tym samym przy zwycięstwie BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała na Grotem Budowlanym i Łódź straciły pozycję wicelidera.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Zespól z Bielska-Białej ma taką samą ilość punktów co ekipa z Podkarpacia, ale więcej zwycięstw i dlatego do fazy play-off przystąpi z drugiego miejsca.

KATARZYNA WENERSKA (rozgrywająca PGE Rysic Rzeszów):

Po wyrównanym początku I seta inicjatywę przejęły łodzianki sukcesywnie budując przewagę. Zespół z Rzeszowa miał duże problemy w ataku. Weronika Szlagowska nie skończyła żadnego z 10 ataków, a Ann Kalandadze 4 na 11. Gdy w drugiej partii rzeszowianki zaczęły od prowadzenia 5:3 wydawało się, że złapały swój rytm. Z czasem jednak inicjatywę przejęły łodzianki. Przy stanie 5:6 zdobyły z rzędu cztery punkty, wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca. Z każdą kolejną akcją przewaga miejscowych rosła w błyskawicznym tempie. Wydawało się, że łodzianki zamknął mecz w trzech setach, bowiem do połowy trzeciego wyraźnie przeważały, jednak w kluczowym momencie to siatkarki z Rzeszowa wykazały więcej determinacji. Ich grę odmieniło wejście rozgrywającej Gabrieli Makarowskiej Kulej, rozkręciła się też Weronika Szlagowska. W miarę łatwo zespół z Podkarpacia wypunktował rywalki. Te IV seta zaczęły obiecująco od prowadzenia 7:4, ale znów w połowie oddały inicjatywę przeciwniczkom, które skorzystały z szansy i doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak przewaga mistrzyń Polski nie podlegała już dyskusji. Łodizanki zaczęły od prowadzenia 4:0. Rywalkom udało się na moment zbliżyć na dystans punktu. Po chwili miejscowe znów powiększyły dystans.

W ekipie mistrzyń Polski pierwszoplanowe role odgrywały środkowe Kamila Witkowska i Aleksandra Gryka. Ta pierwsza skończyła 10 na 19 ataków i zapisała na koncie pięć punktowych bloków, a druga – wybrana MVP meczu, skończyła 15 na 23 ataki, a do tego dorzuciła dwa bloki i asa. ŁKS Commercecon za tydzień będzie rywalem zespołu trenera Stephane Antigi w półfinale TAURON Pucharu Polski w Nysie.

JULITA PIASECKA (przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź):

ALEKSANDRA GRYKA (środkowa ŁKS Commercecon Łódź), MVP meczu:

ŁKS COMMERCECON Łódź – PGE RYSICE Rzeszów 3-2 (25:21, 25:13, 20:25, 21:25, 15:10)

• ŁKS COMMERCECON: Ratzke 5, Piasecka 17, Witkowska 15, Diouf 10, Campos 12, Gryka 18 oraz Maj-Erwardt (libero), Hryshchuk 10, Drabek (libero), Zaborowska, Górecka, Alagierska-Szczepaniak.
    Trener Alessandro Chiappini
  • PGE RYSICE: Wenerska 1, Kalandadze 20, Jurczyk 2, Orvosova 20, Coneo 4, Centka 7 oraz Szczygłowska (libero), Makarowska-Kulej 4, Szlagowska 6, Kowalska 1, Obiała 3, De Paula 1.