Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 26 września 2024

Siatkarki DevelopResu Rzeszów zaczęły sezon od wygranej, ale dopiero po tie-breaku (audio)

Ponad dwie i pół godziny potrzebowały siatkarki DevelopResu Rzeszów by pokonać na inaugurację TAURON Ligi w Radomiu zespół MOYA Radomka. MVP meczu wybrano holenderską przyjmującą wicemistrzyń Polski, Marrit Jasper.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Faworytem była ekipa z Rzeszowa i potwierdziła to w bardzo jednostronnym pierwszym secie. Wydawało się, że przyjezdne idą za ciosem w drugiej partii, prowadząc 4:1, ale z czasem gra się wyrównała. Do samego końca trwała zacięta walka punkt, za punkt i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Ostatecznie w grze na przewagi były lepsze radomianki. Set trzeci od początku układał się już po myśli zespołu z Podkarpacia, który w połowie prowadził 15:10. Rywalki rzuciły się w pogoń ale udało się nieco tylko odrobić strat. Z kolei partia czwarta to przewaga miejscowych, które wygrywały już 18:10 czy 20:11. Rzeszowianki ruszyły do odrabiania strat, ale seta nie dało się już wygrać. Losy meczu zatem rozstrzygnął tie-break. W nim przez długi czas wynik oscylował w granicach remisu. W końcówce radomianki prowadziły 11:9 i zapachniało niespodzianką. DevelopRes szybko jednak zniwelował straty zdobywając cztery punkty z rzędu (11:13). Nie do zatrzymania była atakująca Sabrina Machado, a jej zespół przy drugiej piłce meczowej postawił kropkę nad i.

Katarzyna Wenerska – KS DevelopRes Rzeszów

Kamila Witkowska – MOYA Radomka Radom

Monika Fedusio – KS DevelopRes Rzeszów

MOYA Radomka Radom – KS DevelopRes Rzeszów 2-3
(16:25, 26:24, 21:25, 25:22, 13:15)

• MOYA Radomka: Mayer 2, Yordanova 20, Garita 2, Gałkowska 7, Milos 6, Witkowska 17 oraz Śliwa (libero), Stijepić 4, Stachowicz, Miilen 4, Piotrowsk 6, Dąbrowska 13.
    Trener Jakub Głuszak
  • KS DevelopRes: Wenerska 2, Fedusio 20, Jurczyk 6, Machado 21, Jasper 16, Korneluk10 oraz Szczygłowska (libero), Chmielewska, Honorio 1, Centka-Tietianiec 3, Fedorek 4.
    Trener Michal Masek
  • Sędziowali: J. Cyran i M. Krupski (obaj z Bielsko-Białej). MVP: Marrit Jasper. Widzów 1185.