REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 14 listopada 2025

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec zagrają w Grand Prix PGE w Ustce

Fot. TAURON Liga

W dziesięcioosobowym składzie siatkarki ITA TOOL Stali Mielec rozpoczęły 31 lipca przygotowania do sezonu. Mielczanki w ramach przygotowań wezmą udział w Grand Prix PGE w Ustce.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

– Zaczęliśmy już przygotowania do sezonu, biorąc też pod uwagę nasz udział w letniej Grand Prix PGE w Ustce, która odbędzie się w od 07.08.-10.08. – Mamy do dyspozycji praktycznie cały zespół, poza trzema reprezentantkami na mistrzostwa świata U21 (są to: Aleksandra Walczak, Aleksandra Adamczyk i Rozalia Moszyńska – przyp. red.) oraz trenera Miłosza Majki, który jest szkoleniowcem kadry młodzieżowej. Od pierwszych zajęć są więc z nami: rozgrywająca Julia Bińczycka, przyjmujące: Aleksandra Kazała, Anna Bączyńska i Marta Pamuła, atakujące: Weronika Sobiczewska i Natasha Calkins, środkowe: Gabriela Ponikowska, Magdalena Ociepa air jordan 4 military blue 2024 oraz dwie libero: Izabela Dąbrowska i Julia Mazur Алмазная вышивка на подрамнике индийский слон 50х40 dmf-188 — цена 900 грн в каталоге Картины по номерам ✓ Купить товары для спорта по доступной цене на Шафе , Украина #122746462. Do wyjazdu do Ustki nasze przygotowania będą przeplatane zajęciami na siłowni oraz treningami na piasku – mówił w rozmowie z portalem tauronliga.pl, prezes ITA TOOLS Stali Mielec, Paweł Warzecha.

Mielecki zespół jako jedyny z podkarpackich drużyn zagra w Grand Prix PGE w Ustce.

Znane są już także plany sparingów i turniejów towarzyskich, które ITA TOOLS Stal rozegra przed startem sezonu. – Pierwszy sparing rozegramy 5 września w Rzeszowie z KS DevelopResem. Dzień później zmierzymy się z rzeszowiankami w Nisku, w ramach meczu charytatywnego. W dniach 12-13 września zagramy w turnieju w Wieliczce z udziałem UNI Opole, #VolleyWrocław, BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała i Solnej Wieliczka. W dniach 18-19 września rozegramy turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, w którym oprócz nas wystąpią DevelopRes, MOYA Radomka i ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Z kolei 27 i 28 zagramy na turnieju w Jarocinie z udziałem z Metalkas Pałacu Bydgoszcz, PGE Grot Budowlanych i ŁKS-u Commercecon Łódź. Potem 4 października rozegramy jeszcze sparing w Radomiu z MOYA Radomką, a 10 października rozpoczynamy zmagania w TAURON Lidze od meczu w Łodzi z PGE Grot Budowlanymi – mówi prezes Warzecha.

Na co będzie stać mielecki zespół w TAURON Lidze po roszadach w składzie i pozyskaniu kilku bardziej doświadczonych zawodniczek?

– Jestem ostrożny, żeby na tym etapie, kiedy dopiero zaczęliśmy przygotowania do sezonu, już określać konkretne cele i przewidywać co się wydarzy, tym bardziej, że to zależy też od tego w jakich składach zagrają inne zespoły. Na pewno chcielibyśmy po wzmocnieniach zająć wyższe miejsce niż w poprzednich rozgrywkach. Najpierw będziemy koncentrować się na tym, żeby awansować do fazy play-off, a potem zobaczymy na co będzie nas stać. Wierzę, że na więcej niż w minionym sezonie – kończy prezes Warzecha.

Pierwszy mecz w ramach letniej Grand Prix PGE w Ustce ITA TOOLS Stal rozegra w czwartek 7 sierpnia (godz. 13) z ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W zeszłym roku mielczanki zajęły w tym turnieju trzecie miejsce.

PRZECZYTAJ TEŻ: Siatkarki DevelopResu Rzeszów zagrają w katowickim Spodku

Udostępnij

FacebookTwitter