Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 17 października 2024

Siatkarki ITA TOOLS Stali nie wykorzystały problemów rywalek z Łodzi

Porażką w trzech setach zakończył się mecz otwierający IV kolejkę TAURON Ligi, siatkarek  ITA TOOLS Stali z ŁKS-em Commercecon. Ekipa z Łodzi mimo kadrowych problemów w Mielcu zaprezentowała większą jakość i zainkasowała komplet punktów.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

ŁKS Commercecon do meczu przystąpił  bez libero Marii Stenzel i rozgrywającej Angeliki Gajer. Obie siatkarki pozostały w Łodzi, aby wyleczyć urazy. Na libero zagrała mierząca 190 cm Regiane Bidias i spisała się bardzo dobrze (59 proc. skuteczności przyjęcia), a wspomagała ją w defensywie Nikola Jęcek.

Łodzianki nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek z Mielca. W I secie szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń. Druga partia również rozpoczęła się od dominacji ŁKS-u Commercecon (5:2, 8:4, 11:5). Mielczanki ruszyły w pogoń i udało się im zniwelować straty do dwóch punktów, a w końcówce na tablicy wyników pojawił się remis (21:21). Kolejne trzy akcje należały już jednak do przyjezdnych, które wygrywały 24:21. Mielczanki zdołały obronić trzy piłki setowe, ale na więcej rywalki już nie pozwoliły. Dwa ataki Natalii Mędrzyk zamknęły seta. Mielczanki nie zwiesiły głów i trzecią partię rozpoczęły od prowadzenia 6:3. W połowie seta inicjatywę przejęła ekipa z Łodzi i nie dała sobie już wydrzeć zwycięstwa.

ITA TOOLS Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź 0-3
(20:25, 24:26, 19:25)

• ITA TOOLS Stal: Janicka 1, Mucha 12, Milewska 4, Sieradzka 12, Kuligowska, Ponikowska 4 oraz Łyduch (libero), Walczak, Adamczyk 11, Głodzińska, Dąbrowska (libero).
    Trener Mateusz Grabda.
  • ŁKS Commercecon: Kowalewska, Scuka 4, Alagierska 5, Hryshchuk 18, Górecka 8, Obiała 17 oraz Bidias (libero), Jęcek (libero), Dróżdż, Mędrzyk 9.
    Trener Alessandro Chiappini
  • Sędziowali: M. Krupski i R. Nowicki. MVP: Anna Obiała. Widzów: 740.

PRZECZYTAJ TEŻ: Asseco Resovia pokazała się w stolicy, ale przegrała mecz (audio)