sob. 21 września 2024

W Jastrzębiu bez zmian, Asseco Resovia wciąż nie potrafi wygrać z Jastrzębskim Węglem

siatkarze Jastrzębskiego Węgla 10-krotnie punktowali blokiem (z czego 5 Norbert Huber), a ekipa z Rzeszowa tylko 4. Fot. Fb Jastrzębski Węgiel

Od pięciu lat Asseco Resovia nie może pokonać Jastrzębski Węgiel. W sobotę niekorzystny bilans tylko się pogłębił, choć rzeszowianie świetnie spisywali się w I secie ale do pewnego momentu…

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

Pięć lat czekają siatkarze Asseco Resovii na zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem. Sobotnia porażka była już trzynastą z rzędu w PlusLidze, a w międzyczas były jeszcze dwa przegrane półfinałowe spotkania Pucharu Polski (2022 i 2023)…

Po raz ostatni rzeszowianie na Podpromiu pokonali Jastrzębski Węgiel (3-0) 2 marca 2019 roku, natomiast w Jastrzębiu wygrali przed siedmioma laty (21 października 2017) po tie-breaku.

W sobotę tradycji stało się zadość, choć niemal do samego końca I seta wydawało się, że bardzo dobrze spisująca się ekipa z Rzeszowa może w końcu przełamać niemoc.

Tak się jednak nie stało, a po raz kolejny w nieprawdopodobny sposób resoviacy przegrali wydawać by się mogło wygranego seta. W inauguracyjnej partii goście szybko wypracowali sobie przewagę (4-5 pkt) i byli na dobrej drodze do udanego otwarcia meczu. Przy stanie 23:19 mieli piłki po swoje stronie, żeby podwyższyć rezultat.

Rzeszowianie prowadzili 24:21 i… stanęli, a do końca punktowali już tylko rywale. W szeregach gospodarzy rewelacyjnie spisywali się rezerwowi Arkadiusz Żakieta (skończył 6 na 6 ataków) i Argentyński rozgrywający Juan Ignacio Finoli. Obaj pojawili się w połowie seta.

Po tak fatalnej końcówce w II secie resoviacy nie zwiesili głów i znów dyktowali warunki. Prowadzili 15:11 i znów… zanotowali przestój. Rywale zdobyli z rzędu pięć punktów i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. W kolejne partii jastrzębianie od samego początku poszli za ciosem i już zdecydowanie łatwo wypunktowali przeciwnika. MVP meczu atakujący Arkadiusz Żakiera zanotował 76 proc. skuteczności ataku (13/17) i zapisał na koncie 3 asy serwisowe. Gospodarze 10-krotnie punktowali blokiem (z czego 5 Norbert Huber), a ekipa z Rzeszowa tylko 4.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3-0 (26:24, 25:21, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal 13, Brehme 6, Kaczmarek 1, Carle 10, Huber 11 oraz Popiwczak (libero), Żakieta 17, Finoli 1.

Trener Marcelo Mendez

Asseco Resovia: Ropret 1, Bednorz 7, Sapiński 3, Boyer 10, Cebulj 6, Kłos 7 oraz Potera (libero), Bucki 1, Vasina 2, Kozub, Woch.

Trener Tuomas Sammelvuo.

Sędziowali: P. Burkiewicz i M. Kolendowski (obaj z Krakowa). MVP: Arkadiusz Żakieta. Widzów: 2160.

PRZECZYTAJ TEŻ: SSPS Resovia włącza się w pomoc poszkodowanym w powodzi