pt. 28 czerwca 2024

Wygrana na zakończenie fazy grupowej

Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Kuby w trzech setach i zakończyli rywalizację w fazie grupowej Ligi Narodów tylko z dwoma porażkami. Drużyna Nikoli Grbica zagra teraz w turnieju finałowym w dniach 27-30 czerwca w Łodzi.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

Wynik niedzielnego meczu miał ogromne znaczenie dla Kubańczyków, którzy wciąż walczyli o awans na igrzyska olimpijskie. Bilet do Paryża mogli sobie zapewnić zwyciężając z biało-czerwonymi i przy jednoczesnej porażce Serbii ze Słowenią. Wygrana dałaby im również miejsce w turnieju finałowym LN w Łodzi.

Dla Polski rezultat nie miał większego znaczenia, bowiem kwalifikację olimpijską zapewnili sobie w ubiegłym roku, nie musieli też walczyć o awans do finałów LN, ponieważ byli pewni udziału jako ich gospodarze.

Biało-Czerwoni w każdym z  setów od samego początku narzucili im swoje warunki gry i sukcesywnie powiększając dystans i po 62 minutach zwycięsko zakończyli mecz.

Reprezentacja Kuby straciła tym samym szansę awansu na igrzyska olimpijskie, nie zagra także w turnieju finałowym LN. Polacy tym samym zakończyli rywalizację w fazie grupowej mając na koncie 10 zwycięstw i dwie porażki.

Polska – Kuba 3-0
(25:17, 25:20, 25:20)

• Polska: Janusz 2, Fornal 11, Bieniek 6, Kurek 11, Leon 16, Huber 6 oraz Zatorski (libero), Łomacz, Bołądź.
    Trener Nikola Grbić
  • Kuba: Thondike 2, Yant 7, Concepcion 5, Sanchez 7, Lopez 9, Simon 7 oraz Garcia (libero), Charles, Taboada, Masso, Mergarejo 1