REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Zmiany w rzeszowskim Developresie. Lista nazwisk w sezonie 2023/2024

Siatkarka Amanda Coneo zasili zespół z Rzeszowa.
Amana Coneo (Druga od prawej) jest dobrzez znana rzeszowskim kibicom. (Fot. CEV)

Do kilku zmian dojdzie w kadrze Developresu BELLA DOLINA, ale trzon zespołu w sezonie 2023/2024 zostanie zachowany. W wyjściowym składzie w ekipie wicemistrzyń Polski dojdzie najprawdopodobniej tylko do jeden zmiany.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Z zespołem z Rzeszowa pożegnają się:

 • Jelena Blagojević (Shenzhen Zhongsai – Chiny),
 • Julia Bińczycka (UNI Opole),
 • Izabella Rapacz (VC Wiesbaden – Niemcy),
 • Katarzyna Bagrowska,
 • Daria Przybyła (nosi się z zamiarem zakończenia kariery).

W tego grona największą stratą będzie na pewno brak serbskiej przyjmującej.

– Odejście Jeleny na nas na pewno się odbije, ale myślę, że może będzie to taki motorek napędowy, żeby spróbować może zastąpić Jelenę i odzwierciedlić to jej podejście do siatkówki, które próbowała nam pokazać. Na pewno będzie nam jej brakowało, bo to była niesamowita persona w naszej drużynie. Prawdziwa Pani Kapitan. Nigdy w życiu nie spotkałam takiej osoby i myślę, że długo takiej nie spotkam. Tym bardziej jest mi smutno, że miałyśmy okazję spędzić ze sobą tylko jeden sezon – mówi Weronika Centka środkowa Developresu BELLA DOLINA.

Ann Kalandadze zapowiada przerwę

Po sezonie kontrakt z zespołem z Rzeszowa wygasł świetnie spisującej się w minionym sezonie, gruzińskiej przyjmującej, Ann Kalandadze. 

– To był najlepszy sezon w moim życiu. Bardzo dużo się nauczyłam i poprawiłam znacznie swoją grę. Jestem wdzięczna całej drużynie za to jak wspólnie grałyśmy. Bardzo chciałam zrobić ten decydujący krok. Dałam z siebie wszystko, ale niestety to nie było wystarczające żebyśmy wygrały to ostatnie spotkanie i przedłużyły walkę w finale. Na pewno chciałbym zostać w Rzeszowie. Bardzo mi się tutaj podoba – klub, drużyna, kibice, poziom gry. Zobaczymy co się wydarzy – mówi Gruzinka.

W okresie letnim Ann Kalandadze nie będzie występowała w reprezentacji swojego kraju.

– W tym roku będę miała przerwę. Potrzebuję odpoczynku, a poza tym mam pewne sprawy zdrowotne do załatwienia, dlatego nie będę mogła przyjechać na kadrę – mówi Kalandadze.

Hiszpańska siatkarka Julia De Palma.
Julia De Paula, nowa atakująca Developresu Rzeszów. (Fot. CEV)

Nowe twarze w Developresie

W ekipie z Rzeszowa nowymi twarzami mają być:

 • pochodząca z Jarosławia rozgrywająca – Gabriela Makarowska – Kulej (UNI Opole),
 • przyjmująca Karolina Drużkowska (MKS Kalisz)
 • i atakująca Wiktoria Kowalska (Roleski Grupa Azoty Tarnów).

Z kolei nowymi zagranicznymi siatkarkami Developresu Rzeszów mają być:

 • mierząca 177 cm Kolumbijka Amanda Coneo (Volley Mulhouse Alsace)
 • oraz 18-letnia hiszpańska atakująca (188 cm) Julia De Paula (CV Hidramar Gran Canaria).

Ta ostatnia ma brazylijskie korzenie, bowiem oboje rodzice pochodzą z Ameryki Południowej i grali zawodowo w siatkówkę. Ojciec Marcos Dreyer przez ostatnie lata był trenerem w Hiszpanii (m.in. CV Hidramar Gran Canaria i Volley Palma), a wcześniej grał jako środowy na Półwyspie Iberyjskim (m.in. Teruel, Tarragona czy Elche) i w Argentynie (River Plate). Mama Juli – Patrica De Paula była środkową grając m.in. na Majorce.

Amanda Coneo (z prawej) od noewgo sezony zagra w Developresie. (Fot. CEV)

Kolumbijka Amanda Coneo jest dobrze znana rzeszowskim kibicom siatkówki, bowiem jej zespół z Miluzy mierzył się z Developresem BELLA DOLINA w ramach grupowych rozgrywek Ligi Mistrzyń.

W pierwszym meczu w Rzeszowie, gdzie wicemistrzynie Polski wygrały bez straty seta, Coneo była najskuteczniejszą w swoim zespole – 13 pkt (37 proc. skuteczności przyjęcia i 30 proc. ataku). We Francji (Developres wygrał 3-0) Kolumbijka zdobyła 9 pkt (55 proc. przyjęcia i 29 ataku). Kolumbijka w 2016 roku gra w Europie, a jej pierwszym klubem był włoski Lardini Filottrano. Później występowała w Volley Legnano i Barricalla CUS Turyn, a w kolejnych latach grała we Francji RC Cannes Pays d’Aix Venelles i Volley Mulhouse Alsace.

Kadra Developresu BELLA DOLINA Rzeszów na sezon 2023/2024

 • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Gabriela Makarowska-Kulej
 • Przyjmujące: Ana Kalandzadze, Weronika Szlagowska, Karolina Drużkowska, Amanda Coneo (Kolumbia)
 • Środkowe: Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Anna Obiała
 • Atakujące: Gabriela Orvosova, Wiktoria Kowalska, Julia De Paula (Hiszpania)
 • Libero: Aleksandra Szczygłowska

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin