sob. 6 lipca 2024

Indywidualne mistrzostwa Polski na żużlu. Zmarzlik najlepszy w Rzeszowie

Bartosz MZarzlik, Maciej Janowski i Piotr Pawlicki na podium indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu w Rzeszowie.
W Rzeszowie zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Dwa pozostałem miejsca na podium zajęli Maciej Janowski i Piotr Pawlicki. (Fot. WIt Hadło)

Zwycięstwem Bartosza Zmarzlika zakończyła się pierwsza odsłona tegorocznej rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Polski, która w czwartek rozegrana została na torze w Rzeszowie. Dwa pozostałem miejsca na podium zajęli Maciej Janowski i Piotr Pawlicki.

ŻUŻEL. CANAL+ ONLINE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI

Zmarzlik, który wygrał fazę zasadniczą wraz z Piotrem Pawlickim awansował bezpośrednio do wielkiego finału. O dwa miejsca w nim w barażu walczyli: Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Szymon Woźniak i Patryk Dudek. Ostatecznie przepustki do najważniejszej gonitwy wieczoru padły łupem Janowskiego i Woźniaka.

W finale obrońca mistrzowskiego tytułu potwierdził, że jest obecnie najlepszym żużlowcem w kraju. Mimo nienajlepszego startu na dystansie „połknął” Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego i od zwycięstwa rozpoczął marsz po trzeci w karierze tytuł indywidualnego mistrza Polski.

Indywidualne mistrzostwa Polski na żużlu. Pierwsza odsłona rozegrana została na torze w Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

Kapitan Stali Rzeszów dopiero 10

W czwartkowych zawodach wystartowali także dwaj zawodnicy podkarpackich klubów. Kapitan Texom Stali Rzeszów, Marcin Nowak, który mógł rywalizować w gronie najlepszych żużlowców w kraju dzięki dzikiej karcie przyznanej na zawody w Rzeszowie, rozpoczął wyśmienicie, bo od zwycięstwa w 1. biegu. Później było już zdecydowanie gorzej, co ostatecznie wystarczyło do zajęcia 10. miejsca.

Niewiele dobrego da się z kolei powiedzieć o występie reprezentanta Cellfast Wilków Krosno, Mateusza Świdnickiego, który w całych zawodach zdołał uzbierać zaledwie jedno „oczko” i został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Drugi finałowy turniej CANAL+ online IMP odbędzie się 16 lipca w Pile, zaś trzeci, decydujący o podziale medali, 30 lipca w Krośnie.

Indywidualne mistrzostwa Polski. Wyniki zawodów w Rzeszowie:

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) 16 (3,3,1,3,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów,