Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Mistrzostwa Europy w ice speedwayu. Kto z jakim numerem pojedzie w Sanoku?

W ostatni weekend lutego na torze lodowym w Sanoku poznamy indywidualnego mistrza Europy w ice speedwayu (Fot. Speedwayevents)

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, jakie federacje wystawią swoich reprezentantów podczas European Individual Ice Speedway Championship w Sanoku. Dzisiaj wiemy już, z jakimi numerami startowymi zaprezentują się zawodnicy poszczególnych krajów przed sanocką publicznością.

ICE SPEEDWAY. MISTRZOSTWA EUROPY

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który w 2020 roku był trzynasty w klasyfikacji generalnej, rok później dwunasty, następnie jedenasty, a w zeszłym roku, głównie przez kłopoty sprzętowe, uplasował się na osiemnastej pozycji. Teraz będzie chciał wyraźnie się poprawić.

20 wyścigów każdego dnia

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Każdego dnia przewiduje po 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej.

Podkreślmy raz jeszcze, że suma punktów wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Przedstawiciele 8 krajów pojadą na torze w Sanoku

Znany jest podział 18 miejsc (wliczając zawodników rezerwowych) dla poszczególnych federacji. W Sanoku swoich reprezentantów wystawi 8 państw. Aż cztery z nich dostały możliwość zgłoszenia po trzech zawodników.

Z kolei dwie: czeska i austriacka będą mogły zgłosić dwóch zawodników do turnieju i po jednym rezerwowym. Niemcy i Szwedzi będą mieć po trzech pełnoprawnych reprezentantów w zawodach. Po dwa miejsca dostali Finowie i Szwedzi, po jednym z kolei Polska i Włochy.

Rywalizacja o miano najlepszego zawodnika w Europie odbędzie się na sanockim torze w dniach 24 i 25 lutego (godz. 14). Sprzedaż biletów prowadzona jest na na stronie www.bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie www.ebilet.pl.

Poszczególnym federacjom przydzielono następujące numery startowe: 1. Niemcy, 2. Szwecja, 3. Finlandia, 4. Niemcy, 5. Czechy, 6. Polska, 7. Szwecja, 8. Czechy, 9. Włochy, 10. Holandia, 11. Holandia, 12. Austria, 13. Szwecja, 14. Finlandia, 15. Niemcy, 16. Austria, 17. Austria, 18. Czechy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin