REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Zmiana warty w Stali. Pierwszy trening w poniedziałek

Michał Drymajło (nz. z lewej), nowy prezes H69 Speedway S.A. oraz Łukasz Rojek, jej były już sternik podczas niedawnego podpisania omów sponsorskich. (Fot. Speedway Stal Rzeszów)

Do niespodziewanej zmiany na stanowisku prezesa doszło w H69 Speedway S.A., w której dotychczasowego sternika, Łukasza Rojka zastąpił główny udziałowiec spółki, Michał Drymajło. Tymczasem na torze przy Hetmańskiej zamontowano już dmuchane bandy, a rzeszowscy żużlowcy z niecierpliwością czekają na pierwszym w tym roku trening na „własnych śmieciach”, który planowany jest na najbliższy poniedziałek.

ŻUŻEL. 2. LIGA ŻUŻLOWA

Zmiana prezesa rzeszowskiej speedwaya na niecały miesiąc przed startem zmagań ligowych to dosyć zaskakująca informacja. Niestety nie są znane jej kulisy, bowiem rzeszowskim klub ograniczył się jedynie do lakonicznego komunikatu.

– W dniu 14.03.2023 r. Rada Nadzorcza rozwiązała za porozumieniem stron umowę z dotychczasowym prezesem Panem Łukaszem Rojkiem. Bardzo dziękujemy za wkład w budowę i rozwój rzeszowskiego klubu żużlowego. Do końca bieżącej kadencji zarządu tj. listopada 2023 r., pełniącym obowiązki prezesa zarządu zostanie główny akcjonariusz Pan Michał Drymajło – możemy przeczytać (pisownia oryginalna) w oświadczeniu Rady Nadzorczej H69 Speedway S.A.

Na torze przy ul. Hetmańskiej zamontowano już dmuchane bandy, co oznacza, że do pierwszego w tym roku treningu coraz bliżej. (Fot. Speedway Stal Rzeszów)

Bez sparingów z Unią Tarnów

Tymczasem we wtorek zakończył się na rzeszowskim stadionie montaż dmuchanych band. Wczoraj jednak nad stolicą Podkarpacia zachmurzyło się i padał deszcz, tak więc o pierwszym w tym roku treningu przy Hetmańskiej nie mogło być mowy. Jak będzie w kolejnych dniach?

– Czekamy. Jeśli pogoda dopisze, to treningi na naszym torze odbędą się w poniedziałek i wtorek. Później jedziemy do Gdańska, gdzie w czwartek mamy w planach trening, a dzień później sparing z Wybrzeżem – informuje Paweł Piskorz, menedżer ekipy ze stolicy Podkarpacia.

Przesunięcie treningów w Rzeszowie na przyszły tydzień oznacza, że nie dojdzie do skutku sparingowy dwumecz z Unią Tarnów, który pierwotnie planowany był w najbliższy poniedziałek (20 marca) w Rzeszowie i dwa dni później (22 marca) w Krakowie. Jak się okazuje w wyznaczonym już wcześniej terminie (1 kwietnia) nie odbędzie się sparing w Opolu z tamtejszym Kolejarzem. Dzień później (2 kwietnia) ma się odbyć sparing obu drużyn w Rzeszowie.

Wyjazd kibiców do Tarnowa

Texom Stal Rzeszów sezon ligowy zainauguruje w Wielką Sobotę (8 kwietnia – godz. 14) w Tarnowie, do którego organizowany jest wyjazd kibiców.

– Wszystkich chętnych kibiców, zapraszamy na zapisy, które odbędą się 20 marca w godz. 16 – 17 przed budynkiem klubowym na Stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie (za nową trybuną). Kolejne terminy zapisów to: 31 marca oraz 2 kwietnia. Wymagany jest ukończony 18. rok życia oraz numer PESEL. Osoby niepełnoletnie, zobowiązane są dostarczyć zgodę rodzica na wyjazd, w której zawarta będzie informacja o odpowiedzialności rodzica za dziecko w trakcie wyjazdu oraz telefon do rodzica. Przybliżony koszt wyjazdu od osoby to: 30 zł (autokar) + bilet na mecz. Osoby wybierające się na mecz prywatnym samochodem lub innym środkiem transportu, niż zorganizowany autokar, a planują wejść na sektor gości, również muszą się zapisać i podać niezbędne informacje! – informuje nowo powstałe Stowarzyszenie Kibiców sekcji żużlowej Speedway Stal Rzeszów Elite.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin