Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Pieśni wielkopostne na łańcuckim zamku. Coroczny koncert „Święta Wielkanocne w sztuce” już 17 marca!

Muzeum - Zamek w Łańcucie
Muzeum w Łańcucie jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów na Podkarpaciu. (Fot. Wit Hadło)

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, stąd też i wydarzenia kulturalne powoli wprowadzają nas w świąteczny klimat. Tak jak koncert w łańcuckim Muzeum-Zamku.

(Fot. Mat. organizatorów)

Tym razem na scenie w Sali Balowej wystąpi Chór Łańcuckiej Fary, który wykona pieśni wielkopostne.

Chór Łańcuckiej Fary (wcześniej: Chór Kameralny Łańcuckiej Fary) powstał z inicjatywy Jana Szydło. Miało to miejsce ponad 40 lat temu. Śpiewają w nim miłośnicy śpiewu chóralnego, na co dzień reprezentujący różne zawody.

Chór nie tylko dba o oprawę muzyczną liturgii, ale także koncertuje. Wielokrotnie również był doceniony na konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych.

Najbliższy koncert chóru odbędzie się w niedzielę, 17 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł/os. będzie można kupić w kasach w budynku d. Oranżerii. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się od środy 13 marca, od godz. 9.30.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin