Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Czytelnik: uwaga na stojące w kolejkach do granicy TIR-y

Stojący na poboczu drogi nieoświetlony samochód ciężarowy
– Wieczorem czy nocą wcale nie widać, że stoją jakieś ciężarówki – alarmował nasz Czytelnik.

– Kolejka TIR-ów oczekujących na wyjazd z Polski na Ukrainę nie jest dostatecznie zabezpieczana przez policję – zasygnalizował nam nasz Czytelnik. Jak podkreślał sam omal nie wjechał w tył ciężarówki, która nie była oświetlona. Kierowca autobusu miał mniej szczęścia.

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

– Wieczorem czy nocą wcale nie widać, że stoją jakieś ciężarówki – alarmował nasz Czytelnik. – Teoretycznie ostatnia powinna mieć włączone światłą awaryjne, żeby inni kierowcy wiedzieli, ze tam stoi. Ale wiadomo, że szybko takiemu kierowcy wyładowałby się akumulator. Skoro więc kierowcy TIR-ów tych świateł nie włączają, to powinien tam stać radiowóz „na bombach” – przekonywał nas mężczyzna.

I opowiadał, że był świadkiem, jak autobus wjechał w tył stojącej jako ostatnia w kolejce ciężarówki.

– O mało mnie to nie spotkało, jakoś w ostatniej chwili udało mi się wyhamować – przyznał.

W istocie w miniony piątek (15 grudnia) popołudniu w Przeworsku doszło do opisywanego przez Czytelnika wydarzenia. Na szczęście autobus jechał bez pasażerów. Prowadzący go 53-letni kierowca trafił jednak do szpitala.

_____

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin