REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Na tropie absurdu. Parkowanie = zdenerwowanie

Parkomat przy ul. Szopena w Rzeszowie, który wg relacji naszego Czytelnika działał nieprawidłowo. (Fot. Czytelnik)

Chciałem dziś rano zaparkować na godzinkę w Rzeszowie przy Szopena i opłacić parkingowe, ale nie spodziewałem się, że spotkam się z takim absurdem – zadzwonił do nas Czytelnik.

To mi się przydarzyło w piątek rano (7.07). Wszystko szło dobrze, wprowadziłem rejestrację, wybrałem sposób płatności monetami, wrzuciłem bilon 2 razy po 2 złote i… nagle ku memu zdumieniu, zamiast biletu parkingowego maszyna wyświetliła napis: „Parkomat Nieczynny – proszę skorzystać z innego automatu i co było miłe „Przepraszamy”. 

Komunikat jaki wyświetlił się po wrzuceniu monet do parkometru. (Fot. Czytelnik)

Niestety było to tylko przepraszamy, a maszyna oczywiście nie zwróciła mi 4 złotych.

Nie wiedziałem, co mam zrobić. 

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie
Parkomat przy Szopena w Rzeszowie, który pobrał w piątek (7.07) po 8 rano opłatę, nie wydrukował biletu i wrzuconych monet nie zwrócił. (Fot. Czytelnik)

Czy to jakiś żart? Czy ktoś zhakował parkomat? A może jakaś ukryta kamera? Zdezorientowany spojrzałem dookoła, ale nikogo nie widziałem – kpiąco relacjonował nam tę mało zabawną sytuację kierowca. Postanowiłem szybko odjechać stamtąd.

Jest oczywiste, że zepsuty parkomat powinien cały czas wyświetlać komunikat – parkomat nieczynny i do momentu naprawy nie powinien pobierać płatności. Wszyscy korzystamy z miejskiej infrastruktury, czasami coś szwankuje. Ale w miastach innowacji jak coś się popsuje, to oczywiście nie tak, jak się tego spodziewamy. W dobie sztucznej inteligencji brakuje, jak widać odrobiny sztucznego rozsądku.

My sami też nie chcemy mieć do czynienia z tym szalonym automatem. Zadzwonimy w poniedziałek rano do Straży Miejskiej z pytaniem, co ma zrobić kierowca w takiej sytuacji.

Czy pobrane monety świadczą, że opłata jest ważna? I jak to ma udowodnić parkujący. Zapytamy też, kiedy usuną tę usterkę.

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin