REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

W rzeszowskich bibliotekach nie ma nowych gazet. Dyrektorka obiecuje: będą w połowie stycznia

Regały pełne książek w bibluiotece
Dla wielu rzeszowian dostępna za darmo prasa w bibliotece jest jedyną możliwością do zapoznania się z lokalnymi informacjami. (Fot. Wit Hadło)

Wysokie ceny czynszów, leków czy jedzenia sprawiają, że ludzie szukają oszczędności gdzie się da. Po informacje w gazetach sięgają, ale zamiast kupić je w kiosku, czytają je w bibliotekach. Właśnie te osoby, z początkiem nowego roku spotkała niemiła niespodzianka. Najnowszych wydań gazet w rzeszowskich filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej nie było. 

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

Sytuacja dotyczy głównie rzeszowskich filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. O sprawie zaalarmował nas Czytelnik, pan Antonii.

– Chciałem poczytać najnowszy numer Super Nowości, ale usłyszałem, że gazet nie ma od nowego roku. To skandal – denerwuje się mężczyzna. – Dla wielu ludzi to jedyna możliwość przeczytania interesującej ich prasy! – mówi. 

Rzeczywiście, jest wielu rzeszowian i rzeszowianek, którzy przychodzą do czytelni w bibliotekach, aby poczytać prasę codzienną, tygodniki czy miesięczniki. Dla nich brak najnowszych wydań jest oburzający. 

Dyrekcja biblioteki zapewnia: gazety będą 

Do biblioteki też dzwonią zdenerwowanie brakiem czasopism czytelnicy. Bożena Janda, dyrektorka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie uspokaja, że gazety są, ale na razie w czytelni i wypożyczalni głównej przy ul. Sokoła. 

– Chwilowo nie kupujemy gazet do fili, ale to zostanie wznowione w połowie stycznia – podkreśla dyrektorka. – Może nie w takiej liczbie, jaką chcieliby czytelnicy, ale podstawowe numery gazet będą. Być może od kolejnego miesiąca będzie więcej  – podkreśla. 

Na razie trzeba iść na Sokoła 

Na czym polegał problem? Trzeba było dogadać umowy z dostawcą, który dostarczałby prasę centralnie do wszystkich rzeszowskich filii. Stąd ta przerwa. Bożena Janda jednak zapewnia, że numery, które wychodziły w grudniu i początkiem stycznia, zostaną uzupełnione. 

Przez kilka dni mieszkańcy, jeśli chcą poczytać swoje ulubione gazety, muszą wybrać się na spacer do biblioteki przy ul. Sokoła.

– W Czytelni Głównej mamy kilkadziesiąt tytułów, od dzienników, po kwartalniki i roczniki. Jest możliwość ich wypożyczenia  – wymienia dyrektorka.  

_____

PRZECZYTAJ TEŻ: Podróżni w Rzeszowie: Nie ściemniajcie! Wyświetlajcie komunikaty o pociągach 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin